Nagyvilág

A kínai AI takarítórobot az élővizekből gyűjti a szemetet

Agrofórum Online

A környezetszennyezés világszerte egyre nagyobb problémát jelentenek. A folyókba, tavakba, tengerekbe és óceánokba került szennyeződések nem csak a vízben élő élővilágra, de az emberekre és a teljes ökoszisztémára nézve is rendkívül károsak és veszélyesek.

A környezetszennyezés világszerte egyre nagyobb problémát jelentenek. A folyókba, tavakba, tengerekbe és óceánokba került szennyeződések nem csak a vízben élő élővilágra, de az emberekre és a teljes ökoszisztémára nézve is rendkívül károsak és veszélyesek.

A kínaiak a probléma megoldása érdekében egy új, AI által vezérelt takarítórobotot fejlesztettek ki, amely önállóan úszik a vízen és – akárcsak egy elkötelezett természetvédő – begyűjt minden oda nem illő szemetet. A robot, bár pici, futószalagon szippantja fel a vízen úszó szemetet, amit érzékelők segítségével azonosít. Bár a tárolója nem túl nagy, az első felvételek szerint igen hatékonyan tisztítja meg a vízfelszínt.

Takarítórobotok jelentik a megoldást a környezetszennyezésre?

A TikTok algoritmusa és a hozzászólók egyaránt üdvözlik a kis takarítórobot munkáját, így megdöbbentő módon kizárólag pozitív vélemények gyűlnek a videó alatt – az emberek arra ösztönözve saját országaik kormányát, hogy ezresével vásároljanak ilyen robotokat annak érdekében, hogy a hazai vizeik mihamarabb megtisztuljanak.

A kínai gyártó nevét sajnos nem fedik fel (pontosabban csak kínaiul), de vélhetően csak idő kérdése, hogy az ilyen és ehhez hasonló AI vezérlésű folyótakarító gépek ellepjék a világot és valóban elkezdjék megtisztítani a szennyezett tavakat, folyókat. És aztán egyszer majd vélhetően feltalálnak majd olyan robotokat is, amelyek képesek kiszűrni az óceánokban a kontinensnyi mennyiségű mikroműanyagot és egyéb szennyeződéseket is.

A folyótakarító robotról szóló videó itt tekinthető meg.

Fotó: Pixabay

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Biotechnológia a klímaváltozás ellen – de mikor lép az EU?

2025. július 18. 14:10

A klímaváltozás, a hozamcsökkenés és a fenntartható termelés sürgetik a döntéshozókat – vajon lekési Európa a biotechnológiai versenyt?

Újvilági csavarféreglégy: fenyegeti-e Európát a húsevő parazita?

2025. június 29. 16:10

Mexikóban egy húsevő légy lárvái tizedelik az állatállományt, emiatt az USA leállította a marhaimportot. Vajon Európát is elérheti a veszély?

Narancssárga, fekete, fehér?! Mini paradicsom új köntösben

2025. június 15. 16:10

A színes mini paradicsomok népszerűsége ugrásszerűen nő Kínában – a vásárlók az ízt, a látványt és a prémium minőséget keresik.

Globális kukoricahiány fenyeget 2025-26-ban

2025. június 1. 16:10

Rekordalacsony lehet a globális kukoricakészlet 2026-ra. A kínálat szűk, a kereslet erős – az USA és Kína kulcsszerepben.

Trendek a szántóföldi növényvédelemben - Agritechnica 2019

2020. március 27. 14:47

Az új technológiai megoldások egy célt szolgálnak, nevezetesen azt, hogy csak annyi szert használjunk amennyi szükséges, olyan pontosan amennyire csak lehet és ilymódon hozzunk létre egy modern integrált növényvédelmi rendszert.

A munkaerőhiány miatt autonóm megoldások jöhetnek az agráriumban is

2021. július 7. 04:37

A munkaerőhiánnyal kapcsolatos aggodalmak a termelők körében megnövelték az automatizálás és a robotika szükségességét.

Gyomirtó robotok lehetnek a jövő megoldásai?

2020. július 15. 10:59

A Covid-19 járvány miatt az évente nagy sikerű DLG szántóföldi bemutató az idén nem került megrendezésre. Helyette a szervező DLG digitális előadás sorozatot (webinar) szervezett német, ill. angol nyelven. Az angol nyelvű program, amelyet 450 látogató követett, „A mechanikai növényápoló robotok, mint a herbicid alkalmazás alternatívája” címen futott.

120 millióba kerül majd a Kuhn autonóm etetőkocsija, amely tartogat pár meglepetést

2024. július 29. 15:10

A gép autonóm módon, kezelő beavatkozása nélkül végzi az előre beprogramozott feladatsort: lemarja a silófalat, mixeli a takarmányt, végül pedig kiosztja a jószágok elé.