Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Nitrát adatszolgáltatás? – Az ARASZ használatával, nem probléma!

Arasz Kft.

A fagy, az aszály, az elmaradó vagy éppen túl sok csapadék mellett a legtöbb gazda és szaktanácsadó a január – márciusi időszakban homlokráncolva gondol az előtte álló adminisztrációs kötelezettségekre, a rengetegnek tűnő ezzel járó munkára, a jogszabályoknak való megfelelésre.

Nyakunkon a nitrát adatszolgáltatás, amiben az ország jelentős része érintett. Sokan, akik már most is az ARASZ rendszert használják, nyugodtan várhatják a határidőket, hiszen pár kattintással kinyerhetik az ANYK-ba benyújtandó xml-t a szoftverből!

Bárki számára megoldás lehet az ARASZ. A legbonyolultabb sok-sok táblával rendelkező gazdaságok is nagyon gyorsan, és precízen elkészíthetik az adatszolgáltatásokat, hiszen nem kell a táblákat kézzel bevinnünk, elég az egységes kérelem Excel-t feltölteni a rendszerbe, ami után rögtön indulhat a munka. Az Arasz-ban nincs bonyolult procedúra az adatok feltöltésére és egy új gazdálkodási év indítására. Szinte semmit nem kell manuálisan begépelni, nem kell a blokkazonosító változásokat figyelni, AKG-s ügyfelek esetében nem kell a KET azonosítókat felgépelni. Ez már önmagában több óra munkaidő megtakarítást jelent!

Részletekért kattintson a képre!

A műveleteket (agrotechnika – permetezés – trágyázás ) nem kell egyesével begépelni, össze lehet fogni táblákat, kultúrákat, mindezzel hihetetlenül felgyorsítva a munkát. Az Arasz nagy előnye még, hogy nem kell külön program a tápanyag-gazdálkodási terv elkészítésére, ez része a rendszernek, illetve a növényvédelmi megfigyelések is automatikusan generálódnak. Lehetőség van műveletfolyamatok rögzítésére (például a lucerna esetében kaszálás – rendsodrás – bálázás – bálahordás), valamint egy adott tábla bizonyos százalékának naplózására.

Az állattartó gazdálkodók számára nagy könnyítés lehet az ARASZ, hiszen a szarvasmarha állomány ENAR listából történő importálásának lehetősége, sok-sok óra, nap megtakarítást eredményez a munkájukban.

Rengeteg hasznos lista és kimutatás hívható le a rendszerből, és talán a legfontosabb, hogy egy adattal csak egyszer kell dolgoznunk. Jó példa egy trágyázás rögzítése, ami azonnal bekerül a folyamatos műveleti naplóba, a trágyázási naplóba, és automatikusan felkerül az összesítő lapokra! Egy adatbevitellel elkészül a web-gn, a nitrát jelentés, legenerálható a gazdálkodási napló. Az araszban elérhető földterület nyilvántartó modulnak köszönhetően vezethető a gázolaj nyilvántartás és természetesen itt is kinyerhető az ANYK-ba beadandó xml.

Mindig kiemeljük és hangsúlyozzuk, az ARASZ szoftvert nem kell heteken át tanulni, nem kell oktatásra és továbbképzésre járni, a használata könnyen és gyorsan elsajátítható, logikus felépítése és átláthatósága miatt! Nem kell rendszergazda, vagy informatikus csapat a szoftver mellé, mivel sem telepíteni, sem menteni nem kell az adatainkat!

A fent részletezett sokoldalúság, és egyszerűség mellett, a segítőkész támogató csapat is az ARASZ mellett szól!

Ha felkeltette a szoftver az érdeklődését, több információt is talál a www.arasz.hu oldalon.
A kapcsolat felvételhez kattintson ide!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A mikroműanyagok a talajtulajdonságokra is hatással vannak

2024. november 21. 06:40

Honnan jut a legtöbb mikroműanyag a talajba? Nem, nem az eldobált szemét a fő forrás. Érdekes kutatási eredmények a mikroműanyagokról.

Beszéljünk az ureázinhibitorokról úgy, hogy mindenki értse!

2024. november 20. 13:40

Bár sokat hallunk róluk, mégsem teljesen világos, hogyan „tartósítják” az ureázinhibitorok a nitrogént. Ebből a videóból Ön is meg fogja érteni.

Megnövekedett kukorica-vetésterület, kisebb termés az EU-ban

2024. november 18. 11:10

Az Európai Bizottság arra számít, hogy 2024-re jelentősen visszaesik a kukoricatermés az Európai Unióban, különösen a keleti tagállamokban.

Elkeserítő: 3,3 tonnás kukoricák is születtek idén Magyarországon

2024. november 15. 16:10

Az idei aszály a kukorica esetében is okozott terméskiesést, a hektáronkénti hozamok csökkentek a korábbi évekkel összevetve.

Gazdálkodási napló – nehézségek nélkül

2018. szeptember 23. 14:38

Mezőgazdasági szereplők részére talán nem ismeretlen az a változás, amit az elmúlt 5 évben a Gazdálkodási Napló adattartalma mutatott. Míg pár évvel ezelőtt elég volt egy egyszerű formátumú, – és nem is mindenki számára kötelező – naplót vezetni, mára mindez egy időigényes „nem szeretem” feladattá vált. Mindezek miatt előfordul, hogy a gazda kevésbé látja szükségét a napló írásnak, illetve időhiány miatt halogatja; ami egy esetleges hatósági ellenőrzés során igen kellemetlen következményeket vonhat maga után.

Már elérhető a 2023. évre vonatkozó gazdálkodási napló vezetésére rendszeresített formanyomtatvány

2023. április 13. 08:33

Egyes jogszabályi előírások és Vidékfejlesztési támogatások esetében kötelező a Gazdálkodási Napló vezetése.

AgRár AdminiSZtráció egyszerűen - AKG-ÖKO pályázatban érintetteknek, Nitrát adatszolgáltatás vagy Gazdálkodási napló vezetésére kötelezetteknek!

2022. május 10. 06:36

Elindult az új Agrárkörnyezetgazdálkodás (AKG) pályázat, amiben nagyon sokan érintettek. Az ország jelentős része a Nitrát adatszolgáltatásra, a különböző pályázatok és egyéb vállalt kötelezettségek miatt a gazdálkodók túlnyomó többsége pedig gazdálkodási napló vezetésére kötelezett. Az adminisztrációs terhek kezelésére ARASZ lehet a megoldás!

ARASZ - gazdálkodási napló!

2019. szeptember 16. 06:59

Mezőgazdasági szereplők részére nem kell bemutatni, mekkora terhet jelent a gazdálkodási napló, webgn, vagy nitrát jelentés helyes, jogszabályoknak megfelelő vezetése.