Növényvédelem

Mesterséges intelligenciával a fenntartható növényvédelmi megoldásokért

Syngenta

A Syngenta növényvédő szer üzletága együttműködésbe kezd a mesterséges intelligenciával (1) (AI) és mélytanulással (2) foglalkozó Insilico Medicine vállalattal. Ennek célja, hogy felgyorsítsa az új, még hatékonyabb növényvédelmi megoldások fejlesztését, amelyek megvédik a haszonnövényeket a betegségektől, gyomoktól és kártevőktől, valamint egyúttal az ökoszisztémát is óvják. A gyorsabb és hatékonyabb innovációnak köszönhetően az új megoldásokkal a Syngenta segíti a termelőket, hogy sikeresen birkózzanak meg a folyamatosan jelenlévő kihívásokkal, növeljék a termelékenységüket, és megfeleljenek az elérhető, minőségi élelmiszerek iránti globális igénynek.

“Együttműködésünk az Insilico Medicine-nel lehetővé teszi, hogy kiaknázzuk a mesterséges intelligenciában rejlő hatalmas lehetőségeket, és az innovációra fordított 2 milliárd dolláros vállalásunk részeként kifejlesszük a fenntartható növényvédelmi megoldások új generációját.” – fejtette ki Camilla Corsi, a Syngenta növényvédelmi kutatási vezetője. “Ezzel hozzájárulunk a mezőgazdaság átalakulásához, hiszen a termelőknek világszerte biztosítani tudjuk a szükséges eszközöket ahhoz, hogy egészséges, tápláló, elérhető élelmiszert termeljenek fenntartható és hatékony módon, a lehető legkisebb környezeti hatás mellett.”

Az Insilico Medicine sokévnyi tapasztalattal rendelkezik és jelentős eredményeket ért el a gyógyszeripari kutatásokban, a mesterséges intelligenciát és mélytanulást segítségül hívva az új hatóanyagok tervezéséhez, szintetizálásához és validálásához. Ennek a módszernek a segítségével jó eséllyel a haszonnövényeket a vetéstől az aratásig megóvó, új növényvédelmi megoldások fejlesztésének folyamata is átalakítható. A Syngentával szoros együttműködésben az Insilico Medicine mesterséges intelligencia vezérelte kismolekulák generatív kémiai technológiája3 nemcsak az aktív hatóanyagokhoz szükséges molekulák gyorsabb felfedezésében, hanem a még fenntarthatóbb és környezetbarátabb molekulák megtervezésében is segít majd.

“Örülünk, hogy együttműködhetünk egy olyan vállalattal, amely elkötelezett a termelőket segítő, biztonságos és fenntartható megoldások fejlesztése iránt” – mondta Alex Zhavoronkov, PhD, az Insilico Medicine alapítója és vezérigazgatója. “A mesterséges intelligenciánkat arra terveztük az alapoktól kezdve egészen a bonyolult kémiai műveletek elvégzéséig, hogy védje az emberi egészséget, miközben biztosítja a rövid- és hosszútávú biztonságot is. Ez a szakértelem kiemelkedően értékes a növényvédelemben is, különösen azon vállalatok számára, amelyek legfontosabb prioritása a termékbiztonság. A Syngenta innovatív szemléletű vállalat. Rengeteg briliáns tudóssal közösen azon fogunk dolgozni, hogy a mesterséges intelligenciát a mezőgazdaság szolgálatába állítsuk.”

“Az innovációk terén kivívott vezető szerepünk alapja az együttműködés, és hogy képesek vagyunk megérteni, milyen kihívásokkal néznek szembe a termelők” – hangsúlyozta Camilla Corsi. “Az Insilico Medicine-nel való együttműködésünk a képességeinkkel, a tudásunkkal és a rendelkezésünkre álló technológiákkal ötvözve hozzásegít minket, hogy még rövidebb idő alatt tegyük elérhetővé a termelők számára az új és még hatékonyabb növényvédelmi megoldásokat.”

1 Mesterséges intelligencia: A számítógép-tudomány azon ága, amely számítástechnikai alapon, valós, életteli problémákat próbál megválaszolni.

2 Mélytanulás: A mesterséges intelligencia eszköztára, amely az összefüggések alapos és teljes értékű megértésében segít. Jelenleg egyik legfontosabb felhasználási területe a gyógyszerkutatás.

3 Kismolekulák generatív kémiai technológiája: számítástechnikával támogatott hatóanyag-tervezés.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Ha enyhe lesz a tél, megint küzdhetünk a mezei pockokkal

2024. november 26. 13:10

Most érdemes körülnézni a szántóföldön és környékén és felmérni, hogy milyen a pocokhelyzet. A legjobb védekezés ebben az esetben is a megelőzés.

Szappanszerű anyagokat tartalmazó növényeket tesztelnek kártevőirtásra

2024. november 25. 14:40

A bionövényvédelemben, de más területeken is kiválóan felhasználhatóak a szántóföldön megtermelt fehérjenövényekből kivont szaponinok.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

Új létesítményt nyitott a Corteva

2023. július 11. 09:56

A központ a Corteva globális laboratóriumi hálózatába integrálódik, és kiegészíti a vállalat amerikai laboratóriumcsoportját.

Az oldalrügyön termő Pedro diófajta növényvédelmi tapasztalatai

2019. május 26. 10:24

Somogy megyében, Nágocs község külterületén, egy 11 ha-os Pedro fajtájú, 7 x 7 m térállású dióültetvényben végeztünk növényvédelmi vizsgálatokat.

Inváziós kártevők: Földközi-tengeri gyümölcslégy

2019. szeptember 12. 13:26

A földközi-tengeri gyümölcslégy 1928 óta kisebb-nagyobb szünetekkel került be ismételten Magyarországra elsősorban citrusfélék szállítmányaival. 2010 decemberében először budapesti lakás ablakán tűnt fel egy nőstény példánya.

Mi okozhat mézgafolyást a csonthéjas gyümölcsfáknál?

2019. november 27. 12:17

K. Dezső kérdése: Csonthéjas gyümölcsfáimon gyantafolyást vettem észre. Esetleg növényvédelmi probléma okozza? Mi a teendőm vele?