Növényvédelem

A Nufarm vásárlásai fokozzák a versenyképességet a kulcsterületeken

Nufarm Europe GmbH

A Nufarm jelentősen fokozta az európai vásárlók számára kínált növényvédelmi szolgáltatást, miután megállapodás született több mint 50 növényvédelmi formuláció megvásárlásáról az Adama és Syngenta cégektől.

Az újonnan megvásárolt termékek beépülnek majd a Nufarm jelenlegi erős európai portfóliójába, szélesítve ezzel a vállalat kínálatát a gombaölő és rovarölő termékek piacán, valamint a gabonafélék, a kukorica, a fafélék, a burgonyafélék, a szőlők és zöldségek (TPVV) alapvető védelme terén, valamint olajrepce piacon is.

Hugo Schweers Nufarm Europe General Manager szerint a Nufarm elhivatott az iránt, hogy innovatív növényvédelmi megoldásokat biztosítson az európai növénytermesztők és gazdálkodók számára.

„A Nufarm arra törekszik, hogy segítse vásárlói növekedését”,

mondja Hugo Schweers, „és ezekkel az új formulációkkal kiegészítve tovább bővítjük a vevőink számára elérhető innovatív megoldások körét.

A Nufarm jelenlegi portfóliója most jó hírű márkákhoz tartozó termékekkel egészül ki, valamint fontos aktív összetevőkkel, amilyen pl. az Acetamiprid, a Trinexapac és különféle Tebuconazole-keverékek.” Schweers úr szerint a felvásárlás a Nufarm részéről további beruházásokat fog eredményezni, amelyek célja új megoldások kifejlesztése a jövőbeli egyre növekvő igények kielégítésére.

„Keményen fogunk dolgozni azon, hogy új termékeket dobjunk piacra, beleértve több innovatív terméket is, amelyek jelenleg már az előírások szerinti jóváhagyási folyamatban vannak. Küldetésünk, hogy megbízhatóan segítsük ügyfeleink fejlődését az intelligens, megbízható és kiváló termékek révén, amelyek mögött nagyszerű szolgáltatás és műszaki támogatás áll.”

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

Vírusfertőzött csicseriborsó: miért fontos tudni róla?

2025. március 6. 08:10

Németországban most először azonosították a borsó nekrózisos sárga törpülés vírust (PNYDV) csicseriborsóban.

A tarlókezelést ne hagyjuk ki! De mikor végezzük?

2021. július 10. 05:36

A tarlókezelés kihagyhatatlan művelési elem. Ezzel az egyszerű, jól tervezhető gyomirtási beavatkozással tudunk a legtöbbet tenni azért, hogy a területeinken ne szaporodjon a gyommagkészlet, visszaszorítsuk az állományból nehezen irtható, gyakran már rezisztenciát mutató évelőket. Utána egyszerűbb és hatékonyabb a következő évi gyomirtás.

A felszívódó Sergomil-L 60 rézpótló szerepe és jelentősége a növények tápanyag-gazdálkodásában, előnyös mellékhatásokkal

2018. április 20. 06:57

A réz mikroelem esszenciális élettani hatását főleg nagy tömegével, és komplexképző hajlamával lehet magyarázni.

Örökké zölden – örökzöld növényeink gondozása és védelme hónapról hónapra II. rész

2018. május 30. 09:47

A kertben szemet gyönyörködtető örökzöld teleklakóinknak szükségük van a mi segítségünkre a kártevők elleni küzdelemben.

Ház, táj blog Képgaléria

Mikor és hogyan permetezhetünk drónokkal?

2021. szeptember 28. 08:07

A drónokkal kijuttatható növnyvédő szerek egyelőre nem állnak rendelkezésre, pontosabban fogalmazva nincs elegendő ismeretünk erről a kijuttatási módról. Ennek okán olyan készítményekkel lehet drónos permetezést végezni, amelyek erre kifejezetten engedélyezettek. A részletekről Jordán Lászlót, a Nébih növény-, talaj- és agrárkökrnyezet-védelmi igazgatóját kérdeztük.