Zöldség-Gyümölcs

Friss zöldségek termesztése mostoha körülmények között

Syngenta Blog

A GreenFactory Emirates mostoha körülmények között teremt innovatív beltéri gazdálkodást a világ legfejlettebb, holland beltéri termesztési rendszerével. Az új létesítmény számos vezető agrotechnikai vállalatot vont be az építkezésbe.

Mariam Almheiri, az Egyesült Arab Emírségek élelmiszer- és vízbiztonságért felelős államtitkára az alábbiakat mondta a kezdeményezésről:

„A magánszektor létfontosságú szerepet játszik a fenntarthatóbb élelmiszerrendszerek felé történő áttérésben. Az Egyesült Arab Emírségek nagy erőfeszítéseket tesz a hazai élelmiszer-termelésének javítására, ebben nagy szerepe lesz a hasonló vállalkozásoknak. A fő célkitűzés az, hogy országunk 2051-re az innováció által vezérelt élelmezésbiztonság terén a világ élvonalába tartozzon.”

A GreenFactory rendkívül átgondolt vízgazdálkodási rendszerrel indítja el a termelést. A friss zöldségek helyi termesztésével a gazdaság hozzájárul az ország importfüggőségének csökkentéséhez. A tervek szerint a fejlesztési komponensei révén 56 különböző salátaféle, leveles zöldség, gyógynövény és kelkáposztafajta termelésén túl folyamatosan bővül majd a termesztési paletta.

A farm 17 hektáros területén összesen 160 ezer négyzetméteres fedett térben indul a gazdálkodás a legfejlettebb technológiára építve, amely optimalizálja a termelést valós idejű adatok összegyűjtésével.

Lody Embrechts holland nagykövet így nyilatkozott a projektről: „országunk nagyon sokat tud segíteni az élelmiszer-értéklánc minden aspektusában. Ez a kiemelt projekt a holland szakértelem szimbóluma: termesztett növények ötvözése kutatással és fejlesztéssel a folyamatos innováció érdekében. Fenntartható módon termesztjük ételeinket, figyelembe véve a környezetre gyakorolt ​​hatásunkat.

A 150 millió euró értékű projekt különböző szakaszokban 3 év alatt valósul meg. Az első szakaszt 2021 októberében adják át.

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Torma: a húsvéti asztal elengedhetetlen kísérője

2025. április 20. 16:10

Magyarország a tormatermesztés egyik európai nagyhatalma. Évente mintegy 10-11 ezer tonna tormát takarítanak be közel 1250 hektárról​.

DélKerTÉSZ: klímavédelem technológiai fejlesztésekkel

2025. április 4. 11:10

A klímaváltozás hatása már közvetlenül érezhető a magyar zöldségtermesztésben, derül ki a DélKerTÉSZ 2024-es beszámolójából.

Március 25. – Magyar gyümölcs tájfajták napja

2025. március 21. 12:00

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe alkalmából a hazai őshonos gyümölcsfajták megőrzésének fontosságárára hívják fel a figyelmet.

Kilónként 72 forint a sárgarépa termelői ára Hollandiában

2025. február 28. 11:10

A domináns termelői árszint 17-18 eurócent körül van, és ez a szint az elmúlt hetekben meglehetősen stabil maradt.

Segített a szabadföldi kertészeti kultúráknak a csapadékos idő

2019. május 16. 06:02

A FruitVeB szakértői szerint a szabadföldi zöldségkultúrák közül a zöldborsótáblák állapota kielégítő, a gyökérzöldségek és a vöröshagyma esetében jó átlagos termés várható, a spárgatermést közepesre becsülik.

3 zöldség, amit ősszel is vethetünk

2021. szeptember 25. 15:38

Ki mondta, hogy ősszel nem lehet vetni zöldséget? Vannak bizony olyan zöldségfélék, amit kifejezetten ajánlott ősszel vetni, nemcsak télállósága miatt, hanem azért is, mert akkor a késő őszi időszakban is hozzájuthatunk általuk a friss zöldségekhez.

Fogyasszunk szezonális zöldségeket és gyümölcsöket! – Október

2023. október 11. 08:40

Bár egyre hűvösebbre és csapadékosabbra fordult az ősz idén, továbbra is örvendhetünk a kert kincseinek az októberben szezonális zöldségek és gyümölcsök sokaságával. Lássuk, mit tudnak a hónap sztárjai, a fekete berkenye és a csicsóka!

A legdrágább zöldség 1000 euróba kerül

2024. április 26. 14:10

A legdrágább zöldség ára elérheti az 1000 eurót. A komló hajtásának fejlődését ugyanis nem lehet szabályozni.