A Buzzupot azért eredetileg azért alapították, hogy a méhészek IoT-eszközök segítségével távolról nyomon követhessék méheiket.
Azért dolgoztuk ki ezt a módszert, mert a méhészeknek sok gondjuk akadt a méhek nyomon követésével. A vezérigazgatónk, Roberto egy több generációt megélt méhészetben dolgozik, így jól ismerte ezeket a problémákat. Így aztán elhatároztuk, hogy segítünk a termelőknek a beporzással kapcsolatban, mert ők is hasonló problémákkal küzdöttek – nem volt információjuk a méhek egészségi állapotáról, és így a terményeiket beporzó méhek teljesítményéről
– mondta Julia Semeniuk, a Buzzup üzletfejlesztési munkatársa.
A Buzzupot 2017-ben alapították, eredetileg azért, hogy a méhészek IoT-eszközök segítségével távolról nyomon követhessék méheiket. A méhek beporzási tevékenységének IoT-eszközökkel történő támogatása a Buzzup egyik fő szolgáltatása. Ez a beporzási szolgáltatás a mesterséges intelligencia segítségével rögzíti és lefordítja a hangokat a beporzási teljesítményre. Így segít a gazdáknak beporozni a terményeket, miközben tiszteletben tartja a méhek egészségét, és biztosítja, hogy a megfelelő beporzással növekedjen a terméshozam.
Valódi méhek és technológia
A méheket (poszméheket és méheket) a technológiánkkal együtt használjuk, mivel a gazdák számára nagyon fontos, hogy tisztában legyenek a méhek egészségi állapotával. Ha nem porozzák be megfelelően a növényeket, a gazdák a terméshozam mintegy 20%-át veszíthetik el (a terménytől függően)
– tette hozzá Julia.
A technológiájukba integrált érzékelőknek köszönhetően a Buzzup csapata pontosan ismeri a termesztési környezetet. Mivel a növények virágzási ideje általában nagyon rövid, a termelők számára fontos, hogy ezt valós időben mérjék. A Buzzup technológiája olyan növényeknél használható, amelyeknek előnyös a beporzás, vagy amelyek a beporzásra támaszkodnak, mint például a gyümölcsöt hozó növények.
Paradicsomon végzett tesztelés
A paradicsommal végzett korábbi tesztek alapján az eredmények azt mutatták, hogy a paradicsom terméshozama jelentősen megnőtt. De nem csak az, hanem a vitamintartalom és a termés kinézete is javult. Ez annak köszönhető, hogy a beporzás megfelelő volt, ami automatikusan egyenletesebben eloszló összetételt eredményezett ezen a területen
– magyarázza Julia.
A rendszer a méheket és az eszközöket együtt alkalmazza, mivel így a megoldás megfizethetőbb lesz. A kettő kombinációja segít a gazdáknak növelni a terméshozamot és a kínálatot. Kifejezetten alkalmas a vertikális gazdaságok számára, és ezáltal javítja a befektetés megtérülését. A Buzzup technológiája egy egyszeri díjjal és egy éves adatelőfizetéssel vásárolható meg.
Alkalmazás üvegházakban és függőleges gazdaságokban – hamarosan
Jelenleg a technológiát üvegházakban alkalmazzák. A csapat azonban hamarosan a vertikális farmok esetében is szeretné bevezetni, ezért jelenleg partnereket keresnek a megoldásuk vertikális farmokon történő teszteléséhez.
Forrás: https://www.hortidaily.com/article/9510543/translating-the-sound-of-bees-to-pollinate-indoor-farms/