Növényvédelem
Fizetett tartalom

Egy kalászos gombaölő szer, ami eleget tesz a jelen és a jövő elvárásainak egyaránt

Agrofórum Online

A KITE Zrt. évtizedek óta jelen van a magyar növényvédőszer-piacon és rendszeresen megújuló termékpalettát kínál partnereinek. A termékválaszték az új piaci igényeknek és lehetőségeknek megfelelően folyamatosan bővül. Tevékenységüket meghatározza az a törekvés, hogy kínálatukban saját márkás és ellenőrzött beszállítóktól származó, korszerű növényvédő szerek, és innovatív, komplex növényvédelmi megoldások egyaránt szerepeljenek.

A KITE Zrt. által forgalmazott korszerű növényvédő szerek maximalizálják a termésbiztonságot. Kizárólag magyarországi beszerzésű, hivatalos engedélyekkel rendelkező, kiváló minőségű termékeket értékesít, melyek közül a kizárólagos forgalmazású készítményeket több tenyészidőszakon keresztül saját kísérleteikben tesztelnek.

Az európai hatóanyagfelülvizsgálati eljárások (visszavonás vagy megújítás) számos új kérdést vetnek fel a magyarországi kalászos termesztéstechnológiát illetően is. A KITE Zrt. célja a korszerű és innovatív termékek alapos megismerése után a technológiákba való minél hatékonyabb beillesztése. A korszerű gyomirtó, gombaölő, rovarölő, és csávázó szerek, valamint a termékek mellé nyújtott szaktanácsadás elősegíti a kórokozók, kártevők és gyomok elleni sikeres védekezést, így minimális termésveszteség mellett jó minőségű termés takarítható be.

Ennek eredményeképpen szeretné a KITE Zrt.  partnerei figyelmébe ajánlani a *Stamina nevű kalászos gombaölőszert, amely innovatív hatóanyagkombinációjának köszönhetően eleget tesz a jelen és a jövő elvárásainak egyaránt.

A kalászosokban előforduló gombák jelentősége átalakulóban van. Számos betegség visszaszorult, mint például a lisztharmat, míg más kórokozók, akárcsak a sárgarozsda, jelentős károkat okoznak, mellyel az egész gombaölőszeres védekezés átgondolására késztetik a termelőket.

A sárgarozsda mellé észrevétlenül felzárkozóban van a szeptória, amely egyre gyakrabban okoz gondot és jelentős termésveszteséget. Ennek oka az éghajlatváltozásban, a kórokozó igényeinek változásában és az egyre nagyobb teret nyerő nyugat-európai fajták, illetve hibridek érzékenységében keresendők. Ezekre a problémákra ad választ a Stamina nevű kalászos gombaölőszer.

A készítményben lévő két legkorszerűbb hatóanyag (trifloxistrobin és protiokonazol) biztosítja az ezen betegségek elleni leghatékonyabb védelmet, a hosszú hatástartamot és zöldítő hatásával együtt az egyik legnagyobb termésnövekedést a kizárólag triazolt tartalmazó készítményekhez képest. A Stamina két különböző csoportba tartozó hatóanyagának köszönhetően eltérő hatásmechanizmussal rendelkezik. A trifloxistrobin egy modern strobilurin származék, mely a korokozó gombák sejtlégzését gátolja.

A növényben a transzlamináris szöveti mozgásának köszönhetően a levél fonáki részére is képes eljutni a hatóanyag. Erősen kötődik a kutikulához, ez eredményezi a kiváló esőállóságot. A protiokonazol jelenleg az egyik legújabb azol hatóanyagok egyike, mely a lanoszterol bioszintézisét gátolja, ennek eredményeképpen úgynevezett hármas hatással rendelkezik (protektív, kuratív, eradikatív). A növényben viszonylag lassan szívódik fel, de a növényen belüli eloszlása kiváló. A Stamina készítményt mind levélbetegségek ellen, magasabb dózisban pedig a kalász védelmére is alkalmazhatjuk.

Bővebb információkért látogassa meg honlapunkat vagy keresse bizalommal agronómiai szaktanácsadóinkat a következő elérhetőségeken:

Kapcsolat

*STAMINA a Bayer AG bejegyzett márkaneve.

A növényvédőszereket biztonságosan használja. Felhasználás kizárólag a címke és az engedélyokirat alapján lehetséges! Felhasználás előtt kérjük olvassa el a termék biztonságtechnikai adatlapját!

Pálovics Balázs, Növényvédőszer-kereskedelmi üzletág-igazgató

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Most kell védekezni a cseresznyelégy ellen!

2025. május 19. 13:10

A cseresznyelégy lárvái a gyümölcs belsejében fejlődnek. A rajzás idején történő permetezéssel elkerülhető a „kukacos” termés.

Drónok a növényvédelem eszköztárában

2025. május 19. 11:10

A permeteződrónok speciális felépítésüknek köszönhetően könnyen szállítható, telepíthető és kis beruházásigényű légi járművek, melyek legnagyobb előnye, hogy a talajállapottól, a növénymagasságtól és a terepviszonyoktól függetlenül használhatók.

A fahéjbarna levélfoltosság veszélyes betegség + videó

2025. május 18. 14:10

A fahéjbarna levélfoltosság tüneteit találtuk meg egy Tárkány melletti búzaállományban. A kórokozó, Drechslera tritici-repentis kezelés nélkül nagy károkat okoz.

Mit tegyünk a moníliás meggyfákkal?

2025. május 18. 08:10

A moníliás meggyfák megmenthetők, de a permetezés most már nem segít. A metszés és a fertőzött részek eltávolítása az egyetlen megoldás.

Szeptóriás levélfoltosság, egy régi „új betegség”

2018. november 22. 12:37

Az őszi búza termesztéstechnológiájában a gombabetegségek sokszor előre nem látható veszélyt jelentenek. Az időjárási viszonyaink változása a hazai őszi búza termesztőket is újabb és újabb kihívások elé állítja.

Fenntartható növényvédelem

2023. október 27. 12:10

Növényvédelem és élelmiszerbiztonság, a globális klímaváltozás ökológiai hatásai és a károsítók földrajzi elterjedésének összefüggései – egyebek mellett ezekről a témákról volt szó a 28. Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon.

Éljünk együtt a fenyércirokkal?! - A rezisztens fenyércirok szabályozásának lehetőségei

2018. március 3. 11:44

Az Ötödik Országos Gyomfelvételezés adatai alapján nyolc egyszikű gyomfaj igényel a gazdálkodóktól nagyobb odafigyelést.

A kalászfuzáriózis megelőzéséről

2023. március 23. 12:26

Európában a kalászos kultúrákat egyre nagyobb mértékben szennyezik egyes gombafajok által termelt káros mikotoxinok, amelyek betegséget okozhatnak az állatokban és emberekben egyaránt.