Növényvédelem
Fizetett tartalom

Ideje REVANS-ot venni a kalászoskárosítókon!

KITE Zrt.

A KITE Zrt. 2023-ban sem hagyja partnereit kalászostechnológiai csomagajánlat nélkül. A tavalyi DEREKAS csomagokat idén felváltják a REVANS csomagok, melyek szintén egy komplex megoldást kínálnak a kalászos növények védelmében a tenyészidőszak fontos szakaszaiban. Na de hogyan is vegyünk revansot a kalászoskárosítókon?

A REVANS néven forgalomba kerülő csomag három terméket tartalmaz: két gombaölő szert, melyek segítik az egészséges növényállomány fenntartását a szárba indulástól a kalászvédelemig, és egy rovarölő szert, amely elsősorban a lombot károsító rovarok ellen véd, míg a REVANS PLUS csomag kiegészül egy biostimulátor lombtrágyával.

A feltett kérdésre a válasz tehát nem más, mint REVANS-sal!

Azaz a KITE kínálatában elérhető Revycare, Vantex CS, Stamina és Dell” Agro Plus termékeket tartalmazó kalászostechnológiai csomaggal.

A Revycare gombaölő szert a tavaszi lombvédelem során a kalászosok levélbetegségei ellen két időpontban ajánljuk kijuttatni. Korai lombvédelemre bokrosodástól a zászlóslevél megjelenéséig 0,75 l/ha dózisban, majd a zászlóslevél megjelenésétől a kalászkezdemény megjelenéséig 1,0 l/ha dózis kijuttatásával alkalmazható a lombot fertőző kórokozók ellen.  Virágzás idején történő kijuttatása biztosítja a zászlóslevél védelmét is. A készítmény az utóbbi években fejlesztett új hatóanyagot, a mefentriflukonazolt (Revysol) és a már ismert piraklostrobint tartalmazza. Az újszerű termékformuláció miatti gyors felszívódás megvédi a hatóanyagokat a szélsőséges időjárás káros hatásaitól. A növény által felvett aktív mefentriflukonazol hatóanyag a növényben a levélcsúcs irányába szállítódik, így biztosítva a védelmet azoknak a levélrészeknek is, amelyek nem részesültek permetezésben. A hatóanyag felszívódása és az időben elnyújtott, hosszan felszabaduló Revysol és a piraklostrobin hatása miatt a többi azoltartalmú készítménnyel szemben a Revycare hosszabb hatástartammal rendelkezik, melynek hatására tartósan hűvös, csapadékos körülmények között is hatékony marad, így a kora tavaszi kezelésekre egy ideális választás lehet. A Revycare a hazánkban előforduló fontos kalászos betegségekkel szemben nagyon jó hatékonyságot nyújt.

A gabona virágzása idején a párás, meleg hajlamosító tényezők mellett a Fusarium gomba jelentős kalász- és ezzel együtt termésfertőzést is tud okozni. A kalászfuzáriózis és a levélbetegségek ellen hatékonyan védekezhetünk a Stamina gombaölő szerünk 1,0 l/ha dózisban történő kijuttatásával. A készítményben megtalálható két eltérő hatásmechanizmusú hatóanyag (trifloxistrobin és protiokonazol) hatékony védelmet nyújt a kalászosok gombabetegségei ellen. A protiokonazol a Fusarium gomba elleni kiemelkedő hatékonysága révén, valamint a trifloxistrobin kiváló esőállóságának és zöldítő hatásának köszönhetően, együttesen nagyobb termésnövekedést eredményeznek a kizárólag triazolt tartalmazó készítményekhez képest.

(Fotó: KITE Zrt.)

2023-tól a kalászos kultúrákban rovarkártevők elleni védekezésre eddig használt Karis 10 CS-t felváltja a Vantex CS. A Karis 10 CS-hez hasonlóan ez a termék is mikrokapszulázott formában tárolja a hatóanyagot, és kontakt hatása révén gyéríti a kártevő rovarokat. A készítmény alacsony hőmérsékleten is gyors, taglózó hatással rendelkezik, mely az egyedülállóan magas, 98%-os tisztaságú gamma-cihalotrin (60g/l) hatóanyag-tartalmának is köszönhető. A mikrokapszula-formuláció UV-fénystabilitást és alacsony párolgási veszteséget biztosít. A kapszulából fokozatosan felszabaduló hatóanyag hosszabb időn keresztül képes kifejteni hatását, ami akár 4-6 nap is lehet, ennek fontos előnye, hogy a rovarok elhúzódó betelepülése esetén is folyamatos védelmet ad. A kártevők elleni védekezést minden esetben a kártevő imágók táblára történő betelepedésének, illetve a lárvák tömeges kelésének idejére előrejelzésre alapozottan kell időzíteni, mivel ekkor érhető el a legjobb hatás.

A REVANS PLUS csomagunkba a növény erősítésére és a természetes életfolyamatainak támogatására a Dell” Agro Plus biostimulátor termékünk is bekerült. A terméket 2 l/ha dózisban használva – magas hatóanyagtartalmának köszönhetően – elérhető, hogy kompenzálja a kedvezőtlen talaj- és/vagy környezeti hatásokat, megadva az esélyt a terméspotenciál kiaknázásához kevésbé optimális feltételek mellett is. A vegetáció elején alkalmazva hatása elsősorban a vegetatív szervek erősebb fejlődésében mutatkozik meg. A nagyobb gyökérzet intenzívebb tápanyagfelvételt, a nagyobb levéltömeg intenzívebb fotoszintézist, több szervesanyag-előállítást – beépülést biztosít. Ez a magasabb anyagcsere-aktivitás a termés mennyiségi és minőségi mutatóinak növelésének az alapja.

A bemutatott széles termékkört átölelő kalászos csomagok hozzásegítik a gazdálkodót egy jó minőségű, magas terméshozam eléréséhez, melyre garanciát a csomagot alkotó, legmagasabb minőséget képviselő termékek nyújtanak.

Új, 10 és 20 hektáros csomagjainkért keresse szaktanácsadó kollégáinkat!

Varga Miklós, fejlesztőmérnök
KITE Zrt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Támad a cseresznyelégy + videó

2025. május 10. 15:10

Nem árt figyelnünk a csersznyefákra akasztott sárga ragacslapot, hiszen a csapda hamarosan fogja a cseresznyelegyet. Ideje védekezni!

Kalászosok betegségei: most dől el a szezon sorsa

2025. május 10. 08:10

A lisztharmat, fuzárium és rozsda egyszerre támadja a kalászosokat. Most a megelőzés és az időzítés a legfontosabb védekezési eszköz.

Fonnyadó hajtásvégek: veszély a rózsákra és gyümölcsfákra

2025. május 9. 08:10

A hajtáshervasztó darázs és a tűzelhalás is pusztíthatja tavasszal a gyümölcsfák hajtásait – de nem nehéz megkülönböztetni őket.

Senyved a buxus? A puszpángmolyt még elkaphatjuk! + videó

2025. május 7. 16:10

A selyemfényű puszpángmoly növényvédelem nélkül egyszerűen tarra rághatja közkedvelt dísznövényünket, a buxust. Növényvédelmi tippek a növényorvostól!

Hogyan kell gondozni a lestyánt?

2023. május 4. 04:36

Kérem szépen segítségüket! Hogyan kell gondozni a lestyánt?

Inváziós kártevők: a keleti gyümölcsmoly

2019. március 19. 04:36

A karantén kártevőként számon tartott keleti gyümölcsmoly (Grapholitha molesta BUSCK) magyarországi megjelenését az 1960-as években jelezték először. A gyümölcsültetvények egyik legveszélyesebb kártevőjének tartott faj napjainkban is komoly gondot jelenthet megfelelő növényvédelem hiányában.

A gyümölcskártevők országos csapdahálózatának fogási adatai október második hetében

2023. október 14. 08:30

A cikkben szereplő táblázatokban, valamint grafikonokon a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara szakmai irányításával működő országos előrejelző csapdahálózatok adatait láthatják, melyek segítségével az ország több pontján is nyomon követhetők a legjelentősebb gyümölcskártevők.

Laudis a mákban, avagy a kötelező jó!

2019. április 25. 10:03

A mák Közép-Ázsiából kiindulva hódította meg szinte az egész világot; a legrégebben termesztett növénykultúrák között említi számos szakirodalom.