A MEGOSZ sikeres cégei közül a CHH Műszaki Kft. az élelmiszeriparban tevékenykedik. A magfeldolgozó technológia és géprendszer hatékony alkalmazásának elősegítése érdekében immár másodszor szervezett szakmai napot.
A programban előadások és interaktív gépbemutató szerepelt. A szakmai előadásokat meghívott intézményi és egyetemi előadók, illetve a cég szakemberei tartották, a következő program szerint:
1. A gyommagvak szaporodásbiológiai jelentősége, gyommag-morfológia
Prof. Kazinczi Gabriella (Kaposvári Egyetem)-
Dr. Pintér Csaba (Pannon Egyetem, Keszthely)
2. A takarmányok nemkívánatos anyagainak jogi szabályozása
Kertai Zoltán (NÉBIH Takarmányellenőrzési Osztály)
3. Gabonatisztaság, élelmiszerbiztonság, minősítés
Dr. Tömösközi Sándor (BME, egyetemi docens)
4. Cimbria magfeldolgozó technológia bemutatása
Horváth Zoltán (CHH Műszaki Kft., ügyvezető)
5. Tisztítógépek technológiai alkalmazása a takarmányiparban
Óvári Ferenc (CHH Műszaki Kft. értékesítési felelős, ipari technológia)
6. Gyakorlati laborbemutató: Cimbria DELTA 101 síkrostás finom tisztítógép, SEA CHROMEX teljes színképes optikai osztályozó.
Kelemen József (CHH Műszaki Kft. értékesítési felelős, magfeldolgozás)
A sikeres vetőmagtisztítás, a gyommagvak leválasztása akkor lehet hatékony, ha ismerjük a gyommagvak jellemzőit, tulajdonságait. Ehhez nyújt segítséget a szerzők által készített kézikönyv, amely a cég laborjában is fellelhető volt. (Pintér Csaba — Kazinczi Gabriella: Gyommagfotók: gyomnövények generatív szaporítóképletei mikroszkópos felvételeken (Agrofórum Kiadó, 2016)).
A NÉBIH előadója hivatkozott az Alaptörvényre, amely szerint mindenkinek joga van az egészséges élelmiszerhez. Ennek érdekében meg kell valósítani a szántóföldtől az asztalig terjedő minőségbiztosítást. A jogi szabályozás megvalósításánál támaszkodnak az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság iránymutatására.
A Műegyetem előadója a gabonatisztaság, élelmiszerbiztonság, minősítés témakör keretében a következőkről tájékoztatta a hallgatóságot:
• A búza és gabonaminősítés helyzete és trendjei,
• A régi és az új búzaszabvány, a szabványharmonizálás törekvései,
• A szabványosítás jelenlegi helyzete,
• A tisztasági fogalmak, követelmények értelmezése,
• A fejlődés lehetséges trendjei, minősítési módszerek (fogyasztói, sütőipari, malmi).
A CHH Műszaki Kft. ügyvezetője tájékoztatást adott a cég történetéről és működésének főbb területeiről. A magyar tulajdonú cég a mezőgazdasági és élelmiszeripari gépek és technológiák specialistája egyúttal a dán Cimbria és JKF vállalatcsoportok hazai képviselője. A cég működési területe: magfeldolgozás, egyes ipari anyagok feldolgozása, osztályozása, szállítása, tárolása, valamint gépek, acélszerkezeti és légtechnikai elemek gyártása. Ezek során magfeldolgozó technológiákat, komplett üzemeket, részegységeket, malmi-és egyéb élelmiszeripari technológiákat, szárító- és silótelepek létesítését, korszerűsítését végzik.
Partnereik között tudhatják a kisebb állattartó-, növénytermesztő gazdáktól kezdve, a legismertebb magyar mezőgazdasági és (élelmiszer)ipari cégeken át, a több kontinensen jelenlévő multinacionális cégeket. Az előadás külön hangsúlyt fektetett a precíziós magkezelés lehetőségeire, illetve felhívta a figyelmet a csávázás jövőbeni problémájára.
Az előadások után lehetőség nyílt a legfontosabb gépek működés közbeni megtekintésére.