Növényvédelem
Fizetett tartalom

Hatékony növényvédelmi kezelés repce-fénybogarak ellen

Agrofórum Online

Áprilisban a felmelegedő időjárás hatására megjelennek a repce-fénybogarak. Amikor a sárgatálas előrejelzés indokolttá teszi és virágzatonként 1-3 rovarkártevőt észlelünk, a jól időzített, zöldbimbós állapotban történő permetezés kiemelten fontos.

A FMC 170 ml/ha dozisú Avaunt 150 EC készítményének indoxakarb hatóanyaga kontakt- és gyomorméreg, a rovarral érintkezve bőrszöveten át felszívódik, de a bimbó epidermiszén keresztül is felvehetik a bogarak. A növényvédelmi beavatkozás azonnali táplálkozás-leállást okoz, lassul a mozgásuk, de nem pusztulnak el azonnal. Károsítás azonban már nincsen.

Éppen ezért a permetezést követően nem a fénybogarak jelenlétét, hanem a kártétel hiányát kell figyelni – ahogy az jól látszik, repcefénybogár van, rágás viszont nem történik. A pusztulás mindössze 2-4 nap múlva figyelhető meg. Az Avaunt hatóanyagára, az indoxakarbra nincs kialakult rezisztencia.

Az Avaunt jól keverhető egyéb készítményekkel – gombaölő szerekkel, lombtrágyával – így azokkal akár egy menetben kijuttatható. Az FMC rovarölőjének tartamhatása 8-10 nap, ami elég a repce kivirágzásához. A rovar ekkor már nem károsít, hiszen a bimbót csak a virágpor keresése közben rágja meg. Ha az viszont könnyedén elérhető a számára, akkor már a beporzást segíti.

Keresse az Avaunt rovarölő szert az FMC-nél, és védje meg tábláit a repcefénybogaraktól.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Veszélyes raktári kártevők: a zsizsikek

2024. december 16. 07:10

A zsizsikek alapvetően a szemes termények károsítói, a fő kártételt a lárvák okozzák, amelyek a szemek belsejében élnek és táplálkoznak.

A napraforgó olajtartalmát befolyásoló poloskafajok jelentősége

2024. december 10. 16:10

Számos poloskafaj jelenléte kíséri végig a napraforgó szikleveles állapotától egészen a kaszatérésig a növény fejlődését.

Vetőmagvédelem a kezdetektől – Interjú Monika Joss-sal, Corteva Agriscience

2024. december 9. 12:40

A gazdálkodó számára kiemelkedően fontos, hogy a csírázás és a kezdet fejlődési fázisában megvédje a növényt a kedvezőtlen hatásoktól.

Visszatekintő: megjelent a parlagfű-olajosbogár Magyarországon! Áldás vagy átok a napraforgó-termesztésben?

2024. december 9. 09:40

Az országos szántóföldi gyomfelvételezések a kapás kultúrákban a parlagfüvet jelölik meg hazánk legelterjedtebb, legtöbb gondot okozó gyomnövényeként.

Kertbarátok figyelem: őszi teendők a kertben novemberben

2023. november 7. 16:10

Idén az utolsó felhívást írom, még egy-két növényvédelmi teendőre felhívva figyelmüket. Elvégzésükkel már a jövő évi termést védik! - Ajánlás Zsigó György növényorvos tollából.

Vidd el most, fizess később!

2023. február 20. 13:26

Az alacsony likviditás, az eladatlan gabonakészletek és sok esetben a termésnövelők finanszírozásának hiánya már-már veszélyezteti az eredményes termelést. Ezért a VulcanAgro Kft.-nél úgy döntöttünk, hogy meghatározott termékek esetében a „Használjuk, amikor szükséges, és fizess, amikor lesz pénz” – kampányt indítjuk el.

Gyökérzöldségfélék termesztésének lehetőségei környezetkímélő módszerrel

2019. január 25. 05:37

Az írásból kiderül, hogy a környezetkímélő termesztési módszer (tápanyag-utánpótlás, növényvédelem) milyen hatással van a sárgarépatermés mennyiségére és minőségére.

Szeptóriás levélfoltosság, egy régi „új betegség”

2018. november 22. 12:37

Az őszi búza termesztéstechnológiájában a gombabetegségek sokszor előre nem látható veszélyt jelentenek. Az időjárási viszonyaink változása a hazai őszi búza termesztőket is újabb és újabb kihívások elé állítja.