A freshplaza.com szerint a tavaszi fagyok számos európai országban jelentős károkat okoztak a körteállományokban. Némely olasz fajta esetében a veszteségek elérték a 90%-ot is, miközben a holland és német termelők is komoly terméskieséssel néznek szembe. Magasabb, a németek esetében akár 50%-os áremelkedés is várható.
Az időjárási események által kevésbé érintett területek úgy, mint Észak-Amerika vagy Ausztrália kiegyenlített hozamra számítanak: előbbi esetében a biokörte iránti fokozódó kereslet is alakítja a kereskedelmi folyamatokat.
Hollandiában teljes gőzzel zajlik a körteszedés. A termelők elégedettek a szezonnal, és a látványosan silány francia és olasz termésnek köszönhetően a helyzet jó piaci pozícióval kecsegtet. A kiváló íz, és egyéb kedvező minőségi paraméterek mellett növekvő kivitelre számítanak. A Conference fajta az előrejelzések szerint jó terméssel kecsegtet, nemcsak a mennyiség, de a méret és a minőség is megfelelőnek ígérkezik.
30-50%-kal magasabb árak várhatók Németországban. Az idei gyümölcstermés-mennyiség mintegy 25%-kal elmarad az előző évitől, ez 25 000 tonna gyümölcsnek felel meg, melyből a körte tisztán 350-400 tonnát képvisel. Az Alexander Lucas és Conference fajták 60, illetve 70%-ban részesednek az össztermésből. A többit a Xenia és Novembra fajták teszik ki. A biogyümölcs iránti kereslet kifejezett, ugyanakkor még nem áll rendelkezésre kellő mennyiségű adat az éves forgalom megállapításához. Egy biztos: ezekre a termékekre az igény zömében időszakosan alakul.
Olaszországban a körte siralmas évet tudhat maga mögött. Az ágazat 2021-re úgy fog emlékezni, mint a legrosszabb körtés évre. Az északi régiókban, Emilia Romagna és Veneto termőrégiókkal az élen, a termést szinte teljes egészében elvitte a váratlan tavaszi fagy: az Abate fajta 90%-a odalett. A nyári érésű körték esetében, mennyiségi értelemben jobb mutatókkal zárul az év, mint az őszi szedésű fajták terén. Az Abate Fetel fajtánál a kilogrammonkénti árak a 4 eurót is meghaladják. Mivel a termés rendkívül kedvezőtlenül alakul, az ország elsősorban spanyol forrásból, eddig példátlan mértékű importra szorul, miközben a 2020-2021-es “évadban” Olaszország 112 000 tonna körtét exportált főként európai piacokra (sorban: Németország, Franciaország, Ausztria, Románia, Egyesült Királyság, Magyarország, Svájc, Szlovénia).