13℃ 10℃
május 7. Gizella, Gusztáv, Bendegúz
Állattenyésztés

Az ÁFA csökkentésnek pozitív hatásai vannak

Agrofórum Online

A Földművelésügyi Minisztérium agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára előadásában aláhúzta az Európai Unió tagországai közül 2010-16 között messze hazánkban nőtt a legnagyobb arányban a szarvasmarha állomány, ezen belül pedig a tehénállomány is. A tejhasznú tehénállomány - a két éven át tartó nemzetközi tejpiaci válság ellenére - 2010 és 2016 között 8 százalékkal nőtt - tette hozzá. Azt is megjegyezte, hogy a húshasznú tehénállomány hat év alatt a kétszeresére bővült.

Feldman Zsolt a baromfiágazat kibocsátással kapcsolatban elmondta, változatlan áron negyedével nőtt a 2010 és 2016 közötti időszakban, ez pedig a 7. legnagyobb bővülésnek számít az EU-ban.

A helyettes államtitkár felidézte, több intézkedés is történt a legfontosabb élelmiszerek áfa-csökkentésére vonatkozóan. Jelezte, hogy az élő- és félsertés áfa-csökkentésével megkezdett, mezőgazdaságot érintő áfacsökkentési sorozat 2017-ben a baromfi, tojás, és friss tej áfa csökkentésével folytatódott,  amelynek hatásait folyamatosan elemzik és az eddigi tapasztalatok alapján pozitív hatások várhatóak.

Feldman Zsolt kiemelte, évente mintegy 40 milliárd forintot fordítanak a termeléshez kötött támogatásokon keresztül állatlétszámuk alapján az állattartók és további több mint 8 milliárd forintot a fehérjetakarmányok termesztésének támogatására, ezzel is ösztönözve az állattartást Magyarországon. Ennek keretében egy anyatehén után több mint 49 ezer forint, egy anyajuh után mintegy 7.800 forint, míg egy tejhasznú tehén után több mint 104 ezer forint támogatást vehetett igénybe egy gazdálkodó 2016-ban benyújtott támogatási kérelme alapján.

(FM Sajtóiroda)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Húsvéti bárányhús: hagyomány és exportkincs

2025. április 20. 08:10

Húsvétkor sok kultúrában hagyomány a bárányhús fogyasztása, Magyarországon azonban a szerepe visszafogottabb.

Véget ért a fertőzött RSZKF-telepek felszámolása

2025. április 15. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) legutóbbi két kitörésének helyszínein, Győr-Moson-Sopron vármegyében található Darnózselin és Dunakilitin, befejeződött a fertőzött szarvasmarhák leölése és ártalmatlanítása.

Kártalanítás és vis maior segíti az állattartókat

2025. április 14. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt vis maior helyzetet hirdetett ki Nagy István agrárminiszter.

Segítség a száj- és körömfájás miatt károsult gazdálkodóknak

2025. április 1. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás miatt nehéz helyzetbe került gazdálkodók anyagi támogatást igényelhetnek a Bérgarancia Alapból.

Brazília rendelkezik a legnagyobb szarvasmarha-állománnyal

2021. március 23. 03:47

A Föld országai közül Brazíliában található a legtöbb szarvasmarha, őket India és az Egyesült Államok követi

Baromfitartók, már elektronikus úton is beadható ez a kérelem!

2022. április 14. 10:24

A Nébih Ügyfélprofil Rendszerén keresztül is benyújthatók a baromfitelepek betelepítésére és újratelepítésére irányuló kérelmek.

A szarvasmarha-, juh-, és kecsketartók figyelmét hívja fel az Agrárminisztérium

2022. december 22. 10:24

Tájékoztató a szarvasmarha-, juh- és kecsketartók egyes feladatairól a jövő évi egységes támogatási kérelem beadásához kapcsolódóan.

Új vizsgálatok a szivacsos agyvelőbántalom kiszűrésére

2020. november 5. 06:33

Megjelent az Európai Bizottság 2020/1593 rendelete a juh- és kecskefélék fertőző szivacsos agyvelőbántalmai pozitív eseteinek további vizsgálatának módosításáról.