Chicagóban a búza ára 4,2 százalékkal lőtt ki, a szójabab befektetői is örülhettek, 2,5 százalékos pluszt szedett magára a kurzus. A kukorica ára továbbra is csökken. A repce azonban menetel felfelé a tengerentúlon, nem úgy, mint Európában. A többi főbb agrártermék viszont Párizsban is drágult.
A búza a tonnánkénti 206,36 dolláron ért egy hónapos csúcsra a 4,2 százalékos ralit követően. A szójabab tonnájáért 324,49 dollárt adtak, ami 2,5 százalékos plusznak felel meg. Ezzel szemben a kukorica ára továbbra is mérséklődik, a 0,3 százalékos mínuszt követően 134,68 dollár/tonnára került a kurzus. A repce árjegyzése Kanadában 1,2 százalékkal a 467,5 kanadai dollár/tonnára emelkedett.
A búza árát egyértelműen a belföldi malmok felőli kereslet hajtotta ilyen magasságba az Egyesült Államokban. A vásárlók folyamatosan töltik fel kenyér-tartalékaikat, ami már a globális keresletben is határozott trend. A szójabab drágulása kissé meglepő, ugyanis a kereskedők csökkenést vártak. A kukorica árát pedig az etanol iránti csökkenő kereslet tartja nyomás alatt napok óta. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 3,4 százalékkal 23,4 dollár/hordóra csökkent.
„A búza árát egyértelműen a koronavírus hatásai mozgatják. Jóval több kenyeret vesznek az amerikaiak a valós szükségletüknél, sokan aggódnak a jövőben ellátás miatt, ezért raktároznak el otthon jelentősebb készleteket” – mondta a Thomson Reuters hírügynökségnek Tom Fritz, a chicagói EFG Group partnere.
Európában jó napja volt az eladóknak a párizsi árutőzsdén, hiszen zömmel emelkedtek az árak. A malmi búza kurzusa látványosan 5,25 euróval a tonnánkénti 196,5 euróra lőtt ki. A takarmánybúza kurzusa még jobban nőtt, méghozzá 7,3 euróval és 166 euró/tonnás ár alakult ki. A kukorica kereskedése is pluszt hozott, 169,75 euró/tonnára növekedett az ár, ami 1,5 eurós értéknövekedésnek felel meg. A repce befektetői viszont nem örülhettek, hiszen ha csak 0,25 euróval is de csökkent a kurzus és 348,75 euró/tonnára ment le az árjegyzés.