Agrárhírek
Fizetett tartalom

YieldON, a hozamfokozó szántóföldi biostimulátor

Malagrow Kft.

Az utóbbi évtizedben jelentős változások zajlanak a szántóföldi növénytermesztés területén úgy világszerte, mint hazánkban.

Egyre nagyobb teret kapnak a precíziós gazdálkodás technológia elemei, egyre több gazdálkodónál figyelhető meg szemléletváltozás a termesztés tekintetében. Ezzel párhuzamos az utóbbi időkben olyan új, eddig nem használt input anyagok jelennek meg a hazai piacon is, amelyek használatát a gazdaságos termelés igénye hívta életre. Ide sorolhatóak például a különböző algakészítmények és a különféle hatásmechanizmussal rendelkező biostimulátorok is. Ezek a készítmények könnyen beilleszthetőek minden szántóföldi kultúra termesztéstechnológiájába, és számos olyan terméket találhatunk a piacon, melyek használatával valóban jelentős mértékben növelhetőek a betakarított hozamok.

A Valagro-nak, a biostimulátor-fejlesztés, -gyártás világviszonylatban is vezető piaci szereplőjének a legújabb fejlesztése a YieldON hozamnövelő készítmény. Ez a termék az agrárpiaci változások, a piaci igények szülöttje. A Valagro a YieldON-nal egy szántóföldi körülmények között hatékony, termelőbarát, kedvező hektárköltségű, új generációs biostimulátort dobott piacra világszerte.

A készítmény hazai bevezetésére 2018-ban kerül sor. Az ezt megelőző 2 évben a YieldON-t több mint 60 üzemi (5-10 ha közötti parcellaméret) és számos többismétléses, kisparcellás kísérlet során teszteltük. A kísérletek nem titkolt célja a termék hazai adaptációja volt. Mit értünk adaptáción? A Valagro a termékfejlesztés során a világ több mint 80 országában tesztelte a YieldONt a főbb növénykultúrákban Dél-Amerikától Ausztrálián át, Észak-Amerikával és számos európai országgal bezárólag. A begyűjtött adatok birtokában így természetesen kaptunk a gyártótól egy ajánlást a termék felhasználására vonatkozóan. A hazai kísérletek esetében azonban kifejezetten arra voltunk kíváncsiak, hogy hogyan működik a termék a mi klímánkon és több szempontból is sajátságos technológiai színvonalunkon. Ezek alapján válogattuk meg már a kísérleti helyszíneket is. Igyekeztünk meglehetősen különböző technológiákat alkalmazó termelőkkel együtt dolgozni, hogy bizonyosságot szerezzünk a termék hatékonyságáról eltérő technológia használata esetén is. A másik nagyon fontos kérdés a dózisok mellett, amire igyekeztünk választ kapni, a termék hatékonyságának alakulása az adott növénykultúra különböző fenológájában történő kijuttatás esetén. Az így nyert több száz adat feldolgozásával lehetővé vált, hogy a YieldON-t a hazai viszonyokra alapozott dózisokban, a leghatékonyabb fenofázisokban tudjuk ajánlani partnereink részére.

 

Az elmúlt 2 év vizsgálatai bizakodásra adnak okot, hiszen a megfigyelt növénykultúrák mindegyikében (gabona, repce, napraforgó, kukorica, szója, borsó) szignifikáns hozamnövekedést mértünk. A 65 db szántóföldi kísérlet átlagos hozamnövekedése közel 8%-os, ami a termék kedvező árképzésének köszönhetően különösen hatékony és gazdaságos megoldást jelenthet minden szántóföldi gazdálkodó számára. A hozamnövekedés mellett több esetben vizsgáltuk a készítmény minőségi paraméterekre (fehérje, sikér, olajtartalom) gyakorolt hatását is. A hivatalos jegyzőkönyvek alapján megállapíthatjuk, hogy a YieldON a hozamok mellett a beltartalmi értékekre is pozitív hatással van.

A siker kulcsa a YieldON egyedi összetételében és specifikus hatásmechanizmusában rejlik: a három különböző növénycsaládból kivont, biológiailag aktív hatóanyagoknak és a hozzáadott mikroelemeknek (Mn, Zn, Mo) köszönhetően a YieldON javítja a tápanyagok felvételét, a cukrok és a kész tápanyagok szállítását, a sejtosztódás támogatásával pedig növeli a szemek számát és ezermagtömegét, míg az olajsavbioszintézis hatékonyságának fokozásával jelentős mértékben javítja a beltartalmi értékeket is.

Felhasználási javaslat: 2 l/ha
További részletekért keresse a Malagrow szaktanácsadó kollégáit!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kína máris visszavág a vámháborúban, ez az amerikai mezőgépgyártóknak fájni fog

2025. február 7. 08:10

Kína készen áll arra, hogy a WTO-tagországokkal együtt kezelje a kihívásokat, és sürgeti az amerikai felet, hogy hozza helyre hibáit.

Ezért kerül 1200 forintba egy liter narancslé a boltokban

2025. február 5. 16:10

A KSH adatai szerint 2024 decemberében 900 Ft-ért vehettünk egy kiló narancsot, a 100%-os gyümölcslé literje pedig 1170 Ft-ba került.

Károsak lehetnek a fekete műanyag konyhai eszközök

2025. február 5. 11:10

Ezeket a vegyi anyagokat azért építik be a konyhai eszközökbe, hogy csökkentsék a túlmelegedésből eredő tűzveszélyt.

Mik azok a fototoxikus növények?

2025. február 5. 09:40

A fototoxikus növények olyan kémiai vegyületeket tartalmaznak, amelyek a bőrrel érintkezve és UV-sugárzásnak kitéve bőrirritációt okoznak.

Megnyílt a precíziós pályázat, egykapus megoldások a KITE Zrt.-től

2021. június 23. 16:00

A mezőgazdaság digitális átállásához kapcsolódó precíziós fejlesztések támogatását célzó pályázati felhívás napvilágot látott. A támogatási kérelmek benyújtása 2021. július 26-tól lehetséges. A pályázat célja a szántóföldi növénytermesztés, illetve a kertészeti ágazatok versenyképességének, hozzáadott érték termelésének fokozása, az új digitális szántóföldi és kertészeti technológiák és precíziós termesztési módok elterjesztésének támogatása, a precíziós gazdálkodáshoz kapcsolódó szolgáltatások igénybevételének ösztönzése.

Tíz évnyi munka megkoronázása

2021. augusztus 27. 08:24

A KITE Zrt. Precíziós Gazdálkodási Rendszere (PGR) idén márciusban nyerte el a Magyar Innovációs Szövetség elismerését, az ünnepélyes díjátadásra viszont csak a napokban került sor a Pesti Vigadó Dísztermében megrendezett eseményen.

Gyakorlati tapasztalatokkal bizonyítja a Precea szemenkénti vetőgép „rátermettségét” az Amazone

2024. március 21. 09:10

Egyedi módját választotta a német Amazone a Precea szemenkénti vetőgép reklámozásának. Spanyolországtól Kazahsztánig gazdákat kértek fel arra, hogy ismertessék a gyakorlatban szerzett tapasztalataikat.

A siker feltétele az agráriumban a digitalizáció - Agrofield 4.0 konferencia

2018. február 6. 12:08

Filozofálhatunk azon, hogy a precíziós gazdálkodás a múlt, a jelen vagy esetleg a jövő, de itt van.