Agrárhírek
Fizetett tartalom

YieldON, a hozamfokozó szántóföldi biostimulátor

Malagrow Kft.

Az utóbbi évtizedben jelentős változások zajlanak a szántóföldi növénytermesztés területén úgy világszerte, mint hazánkban.

Egyre nagyobb teret kapnak a precíziós gazdálkodás technológia elemei, egyre több gazdálkodónál figyelhető meg szemléletváltozás a termesztés tekintetében. Ezzel párhuzamos az utóbbi időkben olyan új, eddig nem használt input anyagok jelennek meg a hazai piacon is, amelyek használatát a gazdaságos termelés igénye hívta életre. Ide sorolhatóak például a különböző algakészítmények és a különféle hatásmechanizmussal rendelkező biostimulátorok is. Ezek a készítmények könnyen beilleszthetőek minden szántóföldi kultúra termesztéstechnológiájába, és számos olyan terméket találhatunk a piacon, melyek használatával valóban jelentős mértékben növelhetőek a betakarított hozamok.

A Valagro-nak, a biostimulátor-fejlesztés, -gyártás világviszonylatban is vezető piaci szereplőjének a legújabb fejlesztése a YieldON hozamnövelő készítmény. Ez a termék az agrárpiaci változások, a piaci igények szülöttje. A Valagro a YieldON-nal egy szántóföldi körülmények között hatékony, termelőbarát, kedvező hektárköltségű, új generációs biostimulátort dobott piacra világszerte.

A készítmény hazai bevezetésére 2018-ban kerül sor. Az ezt megelőző 2 évben a YieldON-t több mint 60 üzemi (5-10 ha közötti parcellaméret) és számos többismétléses, kisparcellás kísérlet során teszteltük. A kísérletek nem titkolt célja a termék hazai adaptációja volt. Mit értünk adaptáción? A Valagro a termékfejlesztés során a világ több mint 80 országában tesztelte a YieldONt a főbb növénykultúrákban Dél-Amerikától Ausztrálián át, Észak-Amerikával és számos európai országgal bezárólag. A begyűjtött adatok birtokában így természetesen kaptunk a gyártótól egy ajánlást a termék felhasználására vonatkozóan. A hazai kísérletek esetében azonban kifejezetten arra voltunk kíváncsiak, hogy hogyan működik a termék a mi klímánkon és több szempontból is sajátságos technológiai színvonalunkon. Ezek alapján válogattuk meg már a kísérleti helyszíneket is. Igyekeztünk meglehetősen különböző technológiákat alkalmazó termelőkkel együtt dolgozni, hogy bizonyosságot szerezzünk a termék hatékonyságáról eltérő technológia használata esetén is. A másik nagyon fontos kérdés a dózisok mellett, amire igyekeztünk választ kapni, a termék hatékonyságának alakulása az adott növénykultúra különböző fenológájában történő kijuttatás esetén. Az így nyert több száz adat feldolgozásával lehetővé vált, hogy a YieldON-t a hazai viszonyokra alapozott dózisokban, a leghatékonyabb fenofázisokban tudjuk ajánlani partnereink részére.

 

Az elmúlt 2 év vizsgálatai bizakodásra adnak okot, hiszen a megfigyelt növénykultúrák mindegyikében (gabona, repce, napraforgó, kukorica, szója, borsó) szignifikáns hozamnövekedést mértünk. A 65 db szántóföldi kísérlet átlagos hozamnövekedése közel 8%-os, ami a termék kedvező árképzésének köszönhetően különösen hatékony és gazdaságos megoldást jelenthet minden szántóföldi gazdálkodó számára. A hozamnövekedés mellett több esetben vizsgáltuk a készítmény minőségi paraméterekre (fehérje, sikér, olajtartalom) gyakorolt hatását is. A hivatalos jegyzőkönyvek alapján megállapíthatjuk, hogy a YieldON a hozamok mellett a beltartalmi értékekre is pozitív hatással van.

A siker kulcsa a YieldON egyedi összetételében és specifikus hatásmechanizmusában rejlik: a három különböző növénycsaládból kivont, biológiailag aktív hatóanyagoknak és a hozzáadott mikroelemeknek (Mn, Zn, Mo) köszönhetően a YieldON javítja a tápanyagok felvételét, a cukrok és a kész tápanyagok szállítását, a sejtosztódás támogatásával pedig növeli a szemek számát és ezermagtömegét, míg az olajsavbioszintézis hatékonyságának fokozásával jelentős mértékben javítja a beltartalmi értékeket is.

Felhasználási javaslat: 2 l/ha
További részletekért keresse a Malagrow szaktanácsadó kollégáit!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva

2025. április 15. 15:29

Ragadós száj- és körömfájás miatt elmarad a 2025-ös NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow mezőfalvi rendezvénye.

Véget ért a fertőzött RSZKF-telepek felszámolása

2025. április 15. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) legutóbbi két kitörésének helyszínein, Győr-Moson-Sopron vármegyében található Darnózselin és Dunakilitin, befejeződött a fertőzött szarvasmarhák leölése és ártalmatlanítása.

Kártalanítás és vis maior segíti az állattartókat

2025. április 14. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt vis maior helyzetet hirdetett ki Nagy István agrárminiszter.

Eltűnő kaszálók – velük hal egy élő örökség

2025. április 13. 16:10

Románia könnycsepp alakú szénakazlait a gépesítés térhódítása és a fiatalok elvándorlása a kihalás szélére sodorja.

Fenntartható Termelési Rendszer: a KITE Zrt. válasza a termelőket érintő kihívásokra

2025. február 6. 14:40

Az FTR a precíziós gazdálkodás alapjaira építve igazodik a jelenlegi gazdasági környezethez és a szélsőséges klimatikus viszonyokhoz.

Ötödik magyar-szerb kormányzati csúcstalálkozó - szerb kollégáival tárgyalt Nagy István agrárminiszter

2019. április 21. 09:18

A tárgyalás legfontosabb témái az állat- és növényegészségügyi hatósági együttműködés, az agrár-élelmiszergazdaságra, az agrárdigitalizációra és a precíziós gazdálkodásra, valamint a GMO-mentes mezőgazdaságra vonatkozó együttműködés voltak.

Amerikához képest sem vagyunk elmaradva - Precíziós gazdálkodás a Balogh-Farm Tépe Kft.-nél

2019. március 1. 12:17

Balogh Sándor a Balogh-Farm Tépe Kft. ügyvezetőjeként 2010-ben gondolkodott el először a precíziós gazdálkodás bevezetésén 800 hektáros területükre.

Gépészet Videó

Automatizált gépek? A CASE IH már a jövővel kísérletezik

2018. július 10. 05:27

A CASE IH elindította az Autonómia és Automatizálási Programját, amelynek részeként kutatásokat és kísérleteket kezdtek valós körülmények között.