Számos ország cseresznye termésének alakulását befolyásolták a kedvezőtlen időjárási körülmények. Spanyolországban a heves esőzések, míg - kitekintve az uniós keretek közül - Észak-Amerikában a szeles időjárás hátráltatta a gyümölcsök kötődését.
Hollandiában kissé megkésve kezdődött a cseresznyeszezon. A tavaszi hidegek ugyan nem sejtettek jelentős termésmennyiséget, ennek ellenére a holland cseresznye jó hozamadatokkal fogja zárni az évet. A korai fajtákat már szedik, a kései érésűek azonban még váratnak magukra. Számos, az ország középső régiójában tevékenykedő termelő számára a szedés helyett „romeltakarítás” képezi a napi teendőket, az előző hetek viharai után.
Olaszországban az átlagon felüli termésmennyiséggel, alacsony árakkal, kis-közepes mérettartománnyal jellemezhető apuliai cseresznyeidény várhatóan július közepén fog végződni. Jelenleg a Ferroviat takarítják be. A 24-26 mm méretű gyümölcsök kilogrammjáért 1,00-1,50 euró jár a termelőknek.
Campania régióban az előző hét folyamán jelentkező magas hőmérséklet felgyorsította az érési folymatokat, és a betakarítási műveleteket is. A piacokra áramló nagyobb mennyiségeket mérsékelt kereslet követte, így az árak csökkenést mutatnak.
Az egyes észak-olasz régiók cseresznyéseit a tavaszi fagykár rendkívüli mértékben károsította. Különösen Emilia Romagna mélyebb fekvésű területein és Veneto lankái környékén fordul elő akár 50%-os termésveszteség is. A nagyméretű, osztályozott cseresznye jó áron kelt el. Az 50 cm ültetési távolságú, nagy növénysűrűségű, famagasságú ültetvényszerkezet termése alacsonyabb ráfordítással takarítható be, miközben nagyobb gyümölcsméretet biztosít.
A heves esőzések kedvezőtlenül befolyásolták a spanyol termést. Az előző hét bőséges esőzései visszavetették az ország legjelentősebb termőrégióinak (El Jerte és Extramadura) hozamát. A betakarítást pont csúcsán találó csapadékesemények – függően a termés érettségi fokától – 20-40%-os repedési kárt okoztak. Általában véve a cseresznye iránti kereslet és az árak jól alakultak, bár a nagybani piacra történő értékesítés még mindig kisebb mértékű, mint a világjárvány előtti években.