Növényvédelem
Fizetett tartalom

Gyors, hatékony és gazdaságos megoldást keres a szívó és rágó kártevők ellen? Itt megtalálja!

KITE Zrt.

A vetésfehérítő imágók (Oulema spp.) már nagy számban jelen vannak a gabonákban, intenzíven folyik a tojásrakás, az első tojások kelése is elkezdődött. A vetésfehérítő imágók tömeges jelenléte és a lárvák megjelenése esetén védekezni kell, melyhez a KITE Zrt. a Vantex CS készítményt javasolja.

A Vantex CS egy piretroid hatóanyagú széles hatásspektrumú rovarölő szer. A készítmény gyors, taglózó hatással rendelkezik, mely az egyedülállóan magas, 98%-os tisztaságú biológiailag aktív gamma-cihalotrin (60g/l) hatóanyagtartalmának köszönhető. A készítmény a hatóanyagot a legmodernebb mikrokapszula formulációban tartalmazza, mely a kijuttatást követően UV-fény stabilitást és alacsony párolgási veszteséget biztosít.

A Vantex CS a károsítók széles köre ellen hatékony, felhasználását tekintve a kalászosokban vetésfehérítő bogarak és levéltetvek, a napraforgóban mezei poloskák és a levéltetvek ellen alkalmazható. Fontos kiemelni a Vantex CS hatékonyságát a repce kora tavaszi károsítói, a repceszár-ormányos és a nagy repceormányos ellen.

A kártevők elleni védekezést minden esetben a kártevő imágók táblára történő betelepedésének, illetve a lárvák tömeges kelésének idejére, előrejelzésre alapozottan kell időzíteni, mivel ekkor érhető el a legjobb hatás.

Virágzó kultúrákban kizárólag méhkímélő technológiával juttatható ki. 

A kapszulába zárt hatóanyag a vizes fázisban, majd a növényre jutva fokozatosan szabadul fel, így a hatékonyság hosszabb időn keresztül megmarad – időjárástól, hőmérséklettől és dózistól függően – akár 4-6 napig is. Ennek fontos előnye, hogy a rovarok elhúzódó betelepülése esetén is folyamatos védelmet ad.

A fenti tulajdonságok alapján a KITE Zrt. magas hatásbiztonság mellett ajánlja a partnerei számára ezt a készítményt.

Bővebb információkért keresse bizalommal agronómiai szaktanácsadóinkat!

Nagy László, fejlesztőmérnök

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Zuzmó: barát vagy ellenség? + videó

2025. április 4. 16:40

A fák ágait dús, szürkészöld réteg fedi, és a kertbarátok gyakran tanácstalanok a jelenséggel kapcsolatban.

A virágvédelem a virágzás előtt kezdődik!

2025. április 4. 16:10

A repcében minden permetezés, amit a virágzás előtt hajtunk végre, meghatározza a virágzatot, mellyel terméshozamunkat is determináljuk.

Most célszerű az őszi árpa védelme

2025. április 4. 08:10

Az őszi árpának nagyon sok olyan kórokozója van, amelyek rövid tenyészideje során is súlyos problémákat és termésveszteséget okozhatnak.

Minden csíra számít! Védje meg a vetést a talajlakó kártevőktől!

2025. április 3. 16:10

Az ébredő természet a tavaszi vetésű kultúrnövények rovarkártevői számára ideális feltételeket teremt. Ne adjunk esélyt az elszaporodásuknak!

Veszélyes kártevők: a gabonapoloskák

2019. május 20. 08:03

A gabonapoloskák táplálkozása kiterjed valamennyi kalászosra. Leginkább a búzát károsítják, de megtalálhatók a legelők pázsitfüvein is.

A változó körülmények új gyomirtási technológiákat követelnek

2023. március 7. 13:45

A gyomosodásban évek óta folyamatos változás figyelhető meg Magyarországon.

Beérett, lábon álló kukoricák kártevői

2018. január 23. 20:32

A kukorica kiterjedt kártevő közösségéből a talán legkevésbé ismert, jelentőségüket tekintve háttérbe sorolt kártevő csoportot képviselik az ún. időskori, szeneszcens kártevők.

Sok a beteg, károsított diófa - napégés, almamoly és nyugati dióburoklégy okozzák a legtöbb problémát

2019. szeptember 11. 10:10

Növényvédelmi szempontból az esős időjárás és a tartós harmatképződés elősegíti a kórokozók egy részének fejlődését, de még számos kártevő is képes károkat okozni.