Növényvédelem
Fizetett tartalom

Nufarm Növényvédelmi Megoldások 2022

Letölthető a 2022. évi termékkatalógusunk!

Tavaly is szélsőséges időjárással kellett megbirkóznunk, és a gondjainkat tovább fokozta, hogy a hatóanyag-kivonások és a téli kemény fagyok elmaradása miatt a kártevők még jobban felszaporodtak, valamint a klímaváltozás miatt újabbak is folyamatosan jelennek meg. A nehezítő körülmények között nem feledkezhetünk meg az elszabaduló energia- és inputanyag-árakról sem, ami rendkívül megdrágítja a szántóföldi növénytermesztők munkáját.

Sajnos a hatóanyag-kivonások is folytatódnak, és újabb termékeket kellett a portfóliónkból eltávolítanunk. A Nufarm azonban az aggódás helyett a jövőbe tekint és a fejlesztésekre helyezi a hangsúlyt; az elsődleges célunk, hogy partnereink igényeit a gyomirtóktól a gomba- és rovarölőkön át a növekedésszabályozókig és tapadásfokozókig maximálisan kielégítsük. Ennek érdekében a kutatási tevékenységünkkel nem állunk le, új hatóanyagokat és új hatásmechanizmusokat vezetünk be, amelyek alternatívaként szolgálnak a termelők számára és a fenntartható mezőgazdaság elveivel is egyre jobban összeegyeztethetők.

A Nufarm Növényvédelmi Megoldások 2022 kiadványunkban idén is részletesen bemutatjuk az általunk forgalmazott készítményeket, valamint azokat a csomagajánlatokat, amelyek kedvező hektárköltséggel biztosítanak kimagasló hatékonyságot a növénytermesztők számára. A kijuttatástechnológia meghatározza a növényvédő szerek hatékonyságát, így a védekezés eredményességét. Ezért most is helyet biztosítottunk a permetezés technológiájával foglalkozó résznek, melyet az egyes termékekre vonatkozó konkrét ajánlásokkal egészítettünk ki.

A Nufarm új termékkatalógusa letölthető a képre kattintva.

Salamon György
ügyvezető
Nufarm Hungária Kft.
www.nufarm.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Veszélyes raktári kártevők: a zsizsikek

2024. december 16. 07:10

A zsizsikek alapvetően a szemes termények károsítói, a fő kártételt a lárvák okozzák, amelyek a szemek belsejében élnek és táplálkoznak.

A napraforgó olajtartalmát befolyásoló poloskafajok jelentősége

2024. december 10. 16:10

Számos poloskafaj jelenléte kíséri végig a napraforgó szikleveles állapotától egészen a kaszatérésig a növény fejlődését.

Vetőmagvédelem a kezdetektől – Interjú Monika Joss-sal, Corteva Agriscience

2024. december 9. 12:40

A gazdálkodó számára kiemelkedően fontos, hogy a csírázás és a kezdet fejlődési fázisában megvédje a növényt a kedvezőtlen hatásoktól.

Visszatekintő: megjelent a parlagfű-olajosbogár Magyarországon! Áldás vagy átok a napraforgó-termesztésben?

2024. december 9. 09:40

Az országos szántóföldi gyomfelvételezések a kapás kultúrákban a parlagfüvet jelölik meg hazánk legelterjedtebb, legtöbb gondot okozó gyomnövényeként.

Hogy vonultak a télbe az őszi kalászosok?

2022. december 15. 05:36

Az őszi árpa állományaiban 2022 őszén felszaporodott kórokozók ellen több helyütt védekeztek a gazdálkodók. A védekezéseket nagymértékben hátráltatta az árpatáblák talajának állapota is.

Tippek a meztelencsigák ellen is

2024. május 7. 08:10

A jó idő beköszöntével melegebbek lettek a nappalok és az éjszakák. A jó hír mellett azonban a növényvédősöknek a növényvédelemre, a feléledő kórokozó gombákra is gondolniuk kell. A szőlősöknek a lisztharmat mellett már a peronoszpórára figyelniük kell, és a kertben károsító meztelen csigák ellen is tanácsot adunk.

A mandula jelentős gombás betegségeinek áttekintése – egy új kórokozóval bővült a lista

2019. november 16. 11:05

A mandula leggyakoribb betegsége a ventúriás varasodás, amely elleni védekezés a mandula vegyszeres növényvédelmének gerincét alkotja. A szerzők emellett kitérnek a moníliára, a tirosztrómás betegségre, és egy újonnan megjelent betegség, a mandula fomopsziszos vesszőelhalásának kórokozóját is bemutatják.

A szőlőlevelek és szerepük a szőlőtermesztésben

2018. október 18. 02:49

A jó szőlősgazda igyekszik kialakítani a fajta igényeihez a művelés- és metszésmódot, gondoskodik a szükséges tápanyagokról, s mindezt levélanalízissel ellenőrzi. A fitotechnikával, ezen belül a zöldmunkákkal termőegyensúlyt alakít ki a hajtások és a fürtök között.