Növényvédelem
Fizetett tartalom

Picasso® gombaölő szer: „profitgarancia” az olajos növények termesztésében!

KITE Zrt.

Június hónap időjárása kedvezően alakult a napraforgó fejlődése szempontjából, a napraforgó-állományok intenzíven növekedtek, a hónap közepén a sorok záródtak, megjelent a virágzat. A kora hajnali harmat és a helyi záporok, zivatarok jelentéktelennek tűnő csapadékmennyisége is kedvező mikroklimatikus viszonyokat teremtett a gombabetegségek számára az állományokban, ezért a gombabetegségek további terjedésével számolnunk kell.

A napraforgó termésbiztonsága szempontjából az első kezelés kulcsfontosságú, de nem szabad megfeledkeznünk a tányér védelméről sem, mely a további minőség- és a mennyiségmegőrzés záloga. A napraforgó tányérbetegségei közül a legjelentősebb a fehérpenész (Sclerotinia sclerotiorum) és a sebeken, sérüléseken (pl.: jégverés, rovarkártétel, erősebb homokverés) fertőző szürkepenész (Botrytis cinerea), melyek a tányér rothadását okozzák.

Sclerotinia sclerotiorum

A tányérfertőző gombák elleni védekezésre a Picasso® gombaölő szert javasoljuk, mely a gombaölő hatásán túl a zöldítő hatásával lassítja az öregedést és fokozza a tápanyagfelvételt, ezzel a termésmennyiség alakulására is pozitív hatással van.

A védekezést a virágzás elején célszerű elvégezni, a Picasso® 0,3-0,5 l/ha dózisával. A készítmény két hatóanyaga (a dimoxistrobin és a boszkalid) széles hatásspektrummal rendelkezik, a tányér-, levél- és szárbetegségek ellen kiváló hatékonyságú, hosszan tartóan és megbízhatóan véd

Botrytis cinerea

A virágzás idején gyakran tömegesen jelennek meg a mezei poloskák (Lygus spp.), melyek felszaporodásához a meleg, száraz időjárás kedvező viszonyokat teremt, ezért célszerű a Picasso®-t rovarölő szerrel kombinálva kijuttatni. Kombinációs partnerként a Ninja Zeon 5 CS 0,15-0,2 l/ha és a Karis 10 CS 0,075-0,1 l/ha dózisát javasoljuk, melyek virágzó kultúrákban kizárólag méhkímélő technológiával juttathatók ki.

Bővebb információkért keresse bizalommal agronómiai szaktanácsadóinkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Csócsárló, az őszi gabonavetések károsítója

2024. október 31. 08:10

A gabonafutrinka ebben az időszakban jelenik meg, és kártétele nyomán foltokban, vagy akár teljes mértékben kipusztíthatja a gabonavetéseket.

Felgyorsul a lombhullás, indulhat az őszi lemosó permetezés

2024. október 30. 14:10

Az ősz beköszöntével számos teendőnk lesz kertünkben. Ilyen a lemosó permetezés is, amely segít megküzdeni a jövő évi fertőzési forrásokkal.

Teendők az ültetvényekben ősszel: feltétlenül távolítsuk el a gyümölcsmúmiákat is

2024. október 28. 14:10

Az ültetvényekben előfordulhatnak olyan kártevők is, amelyek ebben az időszakban jelennek meg.

Ha ősz, akkor faültetés: de hogyan?

2024. október 27. 15:10

A sikeres faültetés elengedhetetlen eleme a körültekintő faválasztás. Ennek mikéntjéről készített interjút az Agrofórum Sipos Józseffel, aki hosszú kihagyás után ismét lapunk riportalanyai között szerepel.

Lótücsök tizedeli a palántákat

2019. április 30. 11:55

A növények fenológiai fejlődésükben előbbre járnak az ilyenkor megszokotthoz képest.

Túl a termesztéstechnológián: kötelező és önkéntes elemek a gyümölcstermesztésben

2021. június 17. 04:26

A gyümölcstermesztésben az adott gyümölcsfaj termesztéstechnológiájának elsajátítása mellett a ránk vonatkozó jogszabályok elsajátítása is szükséges az eredményes gazdálkodáshoz.

Kertészeti növényvédelmi előrejelzés: itt a védekezés ideje a szilvadarazsak és a körtebolhák ellen

2023. április 12. 09:18

Az elmúlt hetekben több alkalommal visszatérő fagyos időjárás nagy károkat okozott a virágzó és virágzás előtt álló gyümölcsfákban.

Védelem gombafertőzések ellen = nagyobb biztonságban a termés

2021. június 28. 10:12

A napraforgó betegségekre fogékony növény, sokféle kórokozó támadhatja, s bár ezek egy részének előfordulása évjáratfüggő, gyakorlatilag a teljes tenyészidőszakban fennállhat a fertőzésveszély.