Zöldség-Gyümölcs

Bolti fokhagymából így termesszünk saját fokhagymát

Agrofórum Online

Sokan azért nem fognak zöldségtermesztésbe – piciben sem –, mert úgy vélik, ehhez mindenképp nagy kert, de legalábbis egy nagy terasz szükségeltetik.

A TikTok egyik legnépszerűbb kertésze, Simon Akeroyd annak szentelte az oldalát, hogy a kezdő kertészeknek, a hobbikertészeknek és a laikusoknak megtanítsa, hogyan szaporíthatják a boltban vásárolt zöldségeket – a saját örömükre.

Simon összes videója lépésről lépésre bemutatja, miként lesz a bolti paprikából, paradicsomból vagy éppen gyömbérből termő zöldség – akár az ablakpárkányunkon is, az emberek pedig boldogan kísérleteznek a zöldségekkel.

A legújabb videóban egy fej fokhagyma kerül célkeresztbe. A teljes gumót egy kis pohár tetejére kell tenni, amiben víz van. A cél az, hogy a fokhagyma gumó alsó része beleérjen a vízbe és gyökereket, felül pedig finom hajtásokat ereszthessen.

Amikor ez megtörténik, finoman gerezdekre kell szedni és elültetni az így kapott kis gerezdeket külön-külön virágcserepekbe, vagy ha van egy kis kertünk, a kinti földbe. Ügyelni kell arra, hogy a növények egymástól legalább 12 cm távolságra legyenek, a föld pedig jó vízelvezetésű és tápanyagokban dús legyen, az elültetett fokhagymákat pedig elegendő napfény érje.

A kertész végül megmutatja, milyen gyönyörű fokhagymákat termesztett ily módon a boltban vásárolt példányból és így búcsúzik el: „Lássuk be: sohasem lehet elég fokhagymánk.”

A szóban forgó videó itt tekinthető meg: KATTINTSON!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Torma: a húsvéti asztal elengedhetetlen kísérője

2025. április 20. 16:10

Magyarország a tormatermesztés egyik európai nagyhatalma. Évente mintegy 10-11 ezer tonna tormát takarítanak be közel 1250 hektárról​.

DélKerTÉSZ: klímavédelem technológiai fejlesztésekkel

2025. április 4. 11:10

A klímaváltozás hatása már közvetlenül érezhető a magyar zöldségtermesztésben, derül ki a DélKerTÉSZ 2024-es beszámolójából.

Március 25. – Magyar gyümölcs tájfajták napja

2025. március 21. 12:00

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe alkalmából a hazai őshonos gyümölcsfajták megőrzésének fontosságárára hívják fel a figyelmet.

Kilónként 72 forint a sárgarépa termelői ára Hollandiában

2025. február 28. 11:10

A domináns termelői árszint 17-18 eurócent körül van, és ez a szint az elmúlt hetekben meglehetősen stabil maradt.

Poloskák elleni védekezés a lakásban

2023. október 20. 05:40

A különböző poloskafajok elleni növényvédelmi és lakásóvó védekezés felöleli a nyári és az őszi hónapokat. Míg nyáron a szívogató kártételükkel kell számolnunk a kert növényein, addig ősszel a hűvösebb idő elől behúzódó kis helikopterekkel kell megbirkóznunk.

Növényi levek egyenesen a kertből!

2024. június 26. 05:40

Sok évnyi megfigyelésünk már, hogy az egészséges növényeket a kártevők és kórokozók is nehezebben támadják meg. Ezt akár növényi levekkel is el lehet érni, ha például immunerősítőként tekintünk rájuk.

Kína a világ legnagyobb fokhagymatermelője

2021. február 11. 05:37

Egyértelműen Kína vezeti a fokhagymatermelő országok ranglistáját, ugyanis a második helyen álló India csak nyolcad annyi termést tud felmutatni. A harmadik helyen álló Banglades éves termése pedig a kínai ötvenede. A legjobban szereplő európai ország Spanyolország, ahol az éllovas termésének nyolcvanhatodát takarították csak be. A TOP 10 utolsó helyére a hazánkkal szomszédos Ukrajna fért be. Magyarországon a FAO adatai szerint 2019-ben 7370 tonna fokhagymát termesztettek.

Kína és India a világ két legnagyobb hagymatermelője

2021. április 26. 06:12

Egyértelműen Kína és India vezeti a hagymatermelő országok ranglistáját, ugyanis mindkét ország külön-külön is hétszer akkora termést tud felmutatni, mint a harmadik helyezett.