Zöldség-Gyümölcs

Bolti fokhagymából így termesszünk saját fokhagymát

Agrofórum Online

Sokan azért nem fognak zöldségtermesztésbe – piciben sem –, mert úgy vélik, ehhez mindenképp nagy kert, de legalábbis egy nagy terasz szükségeltetik.

A TikTok egyik legnépszerűbb kertésze, Simon Akeroyd annak szentelte az oldalát, hogy a kezdő kertészeknek, a hobbikertészeknek és a laikusoknak megtanítsa, hogyan szaporíthatják a boltban vásárolt zöldségeket – a saját örömükre.

Simon összes videója lépésről lépésre bemutatja, miként lesz a bolti paprikából, paradicsomból vagy éppen gyömbérből termő zöldség – akár az ablakpárkányunkon is, az emberek pedig boldogan kísérleteznek a zöldségekkel.

A legújabb videóban egy fej fokhagyma kerül célkeresztbe. A teljes gumót egy kis pohár tetejére kell tenni, amiben víz van. A cél az, hogy a fokhagyma gumó alsó része beleérjen a vízbe és gyökereket, felül pedig finom hajtásokat ereszthessen.

Amikor ez megtörténik, finoman gerezdekre kell szedni és elültetni az így kapott kis gerezdeket külön-külön virágcserepekbe, vagy ha van egy kis kertünk, a kinti földbe. Ügyelni kell arra, hogy a növények egymástól legalább 12 cm távolságra legyenek, a föld pedig jó vízelvezetésű és tápanyagokban dús legyen, az elültetett fokhagymákat pedig elegendő napfény érje.

A kertész végül megmutatja, milyen gyönyörű fokhagymákat termesztett ily módon a boltban vásárolt példányból és így búcsúzik el: „Lássuk be: sohasem lehet elég fokhagymánk.”

A szóban forgó videó itt tekinthető meg: KATTINTSON!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Paradicsompüré kényszermunkával? Kínai lehet az olasz paradicsom

2024. december 15. 14:10

A ZDF és a BBC televíziók kutatása szerint kényszermunkával készülhet Kínában a paradicsompüré, nem Olaszországból származik.

Hogyan védjük meg a szabadföldi növényeket a fagytól?

2024. december 8. 10:10

Az éjszakai fagy nagy mértékben képes károsítani a növényeket. Minél alacsonyabb a hőmérséklet, annál nagyobb pusztítást végezhet.

Üvegházakra felvitt bevonat növelheti a termelés hatékonyságát

2024. november 30. 16:10

Az üvegházakat vonnák be azzal a rejtélyes bevonattal, amely az UV-fényt vörössé alakítja, amely jobban elősegíti a növények fejlődését.

Hihetetlen, a görögök most kezdik a szamóca betakarítását

2024. november 27. 14:40

A görög szamócatermesztők helyzete továbbra sem fenékig tejfel: a legnagyobb gondot – ahogy az előző években is – a munkaerő jelenti.

Honnan tudjuk, hogy fonálféreg van a veteményesben?

2023. május 6. 09:38

Az egyik jele a fonálférgek jelenlétének a kertben az, hogy a gyökérzöldségek szinte ehetetlenek lesznek a sok kártétel miatt.

A fokhagyma jótékony hatásai a kerttől az asztalig

2018. október 16. 03:48

Nem ismerünk olyan „társítási szituációt”, amikor a fokhagyma gátolná a másik növényt a növekedésben, vagy odavonzaná valamely kártevőjét. Sőt, inkább elkerülik a kártevők erőteljes szaga miatt.

Vessen és szüreteljen párhuzamosan augusztusban

2019. július 16. 05:36

A hagymafélék mellett sok más zöldségnövényt lehet betakarítani augusztusban, például a paradicsom, a paprika, a cukkini is ebben az időszakban érik a legintenzívebben

Kína a világ legnagyobb fokhagymatermelője

2021. február 11. 05:37

Egyértelműen Kína vezeti a fokhagymatermelő országok ranglistáját, ugyanis a második helyen álló India csak nyolcad annyi termést tud felmutatni. A harmadik helyen álló Banglades éves termése pedig a kínai ötvenede. A legjobban szereplő európai ország Spanyolország, ahol az éllovas termésének nyolcvanhatodát takarították csak be. A TOP 10 utolsó helyére a hazánkkal szomszédos Ukrajna fért be. Magyarországon a FAO adatai szerint 2019-ben 7370 tonna fokhagymát termesztettek.