Növényvédelem
Fizetett tartalom

Kalászos Különszám – ingyenesen letölthető szakmai kiadvány (PDF)

Nufarm Hungária Kft.

A Nufarmer Magazin legfrissebb különszámában a kalászosokkal foglalkozunk. A gabonafélék Magyarországon a legnagyobb területen vetett szántóföldi növénycsoportot képezik, ezért növényvédelmük minden részletre kiterjedő ismerete akár tonnákban mérhető többlettermést és gazdasági hasznot jelent a gazdáknak.

A Nufarm palettáján legnagyobb számban olyan termékek találhatók, amelyek kalászos kultúrákban használhatók fel. Ezekre építve kiadványunkban összefoglaltuk a gabonatermesztés során felmerülő legfontosabb irányelveket, kiemelt helyen szerepeltetve a növényvédelmet. Érintettük a terménypiaci helyzetet, hiszen nem elég megtermelni a jó minőségű, nagy mennyiségű gabonát, de az is fontos, hogy azt minél jobb áron tudjuk értékesíteni.

Talán nincs olyan szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó gazdaság Magyarországon, ahol ne lenne őszi búza vagy egyéb kalászos növény. Így mindenki évről évre megtapasztalhatja, hogy a siker érdekében az éghajlat, az agrotechnika megváltozása, a felhasználható növényvédőszer-hatóanyagok körének beszűkülése miatt egyre intenzívebben kell foglalkozni ezekkel a kultúrákkal is. A növényvédelem minden területén – gyomirtás, gombaölő szeres kezelések, rovarok elleni védelem – minden év újabb és újabb meglepetéseket okoz. A felmerülő kihívások nyomon követése érdekében a magazin szerkesztése során azt az elvet követtük, hogy a mikor, miért és mivel kérdésekre adjunk választ. A növény fejlődését szakaszokra bontottuk, az adott fenológiai állapotban jelentkező problémákat ismertettük, és minden egyes rész végén leírtuk, hogy a Nufarm milyen technológiát javasol a sikeres növényvédelem érdekében.

Azzal, hogy a növényvédelmen kívül érintettük az őszi búza élettanát, környezeti és agrotechnikai igényét, szélesebb és átfogóbb képet igyekeztünk adni a búza intenzív termesztéséről. Reméljük, hogy kiadványunkkal nemcsak a fiatal, kezdő gazdálkodóknak tudunk hasznos információkkal szolgálni, hanem a már évtizedek óta praktizáló növényvédős kollégák is szívesen olvassák majd a magazint. Bár sok, már számukra ismert, tanult és gyakorta tapasztalt problémát boncolgattunk, talán mégis tudunk olyan tippet adni, amelyet a sokat megélt kollégák is be tudnak illeszteni a saját technológiájukba.

A kiadvány a képre kattintva ingyenesen letölthető!

A tavaszi teendők elvégzéséhez és az előttünk álló növényvédelmi szezonhoz jó egészséget, sok sikert kívánok Önnek a Nufarm Hungária Kft. csapata nevében!

Salamon György
ügyvezető
Nufarm Hungária Kft.
www.nufarm.hu

Amennyiben folyamatosan frissülő információkat szeretne kapni a Nufarm termékeiről, keresse fel Facebook-oldalunkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Trichoderma készítmények a növényápolásban

2024. november 21. 09:40

Részei a talaj (és a rizoszféra) természetes mikroközösségeinek, a szerves anyagok és tápanyagok széles körét képesek hasznosítani.

Napraforgóhibridek fehérpenésszel szembeni rezisztenciájának vizsgálata

2024. november 20. 10:10

A Sclerotinia sclerotiorum gombaképletei jellemzően kétféleképpen fertőzhetik a gazdanövényt, szártő-, szárközép- és tányérinfekciót okozva.

A repce szervesanyag-összetételének jelentősége

2024. november 13. 16:10

A repce eredményes magyarországi termesztése megköveteli a gyomirtást, a kórokozók elleni őszi és tavaszi védelmet.

Évente 3 millió tonna növényvédő szert juttatunk ki a földekre

2024. november 13. 11:10

A művelhető területek mintegy 75 százalékát lefedő gabonafélékben történik a legnagyobb felhasználás, bár arányait tekintve az e kultúrákban használt növényvédő szerek összesített mennyisége csupán a felhasználás 31 százaléka.

A kukorica gombás betegségei és ellenük való védekezés – A kukorica szár- és levélbetegségei (2/2.)

2019. június 9. 04:36

A fuzáriumos betegségeken kívül egyéb gombás betegségeit is ismerjük a kukoricának. A cikkben ezek közül mutatjuk be a legjelentősebbeket, megemlítve még néhány Magyarországon is előforduló érdekesebb kórokozót.

Kukoricamoly biszex csapda: figyeljünk a fogást szennyező más lepkefajokra!

2019. január 5. 06:29

Nemrégiben kifejlesztésre került egy nem feromonos, hanem táplálkozási csalogatóanyagos, úgynevezett biszex (mivel nemcsak a hímeket, hanem a nőstényeket is csalogatja) kukoricamoly-csapda, amellyel a kukoricamoly rajzása megbízhatóan nyomon követhető. Az ezzel kapcsolatos tapasztalataikat osztják meg a szerzők.

Hogyan előzzük meg és kezeljük hatékonyan a lisztharmatot?

2023. július 12. 09:10

Tudjon meg mindent arról, hogyan ismerje fel, miként előzze meg és miképpen kezelje a növényeken előforduló lisztharmatot a már jól bevált, organikus és természetes módszerek segítségével.

A természetközeli termesztés szellemisége

2019. május 27. 14:08

Egy hazai gazdaságot mutatunk be Olvasóinknak, ahol a természetközeli termesztési mód alkalmazásával törekednek arra, hogy a kemikáliák felhasználását csökkentsék, illetve elkerüljék. Ezen alapelvek közel állnak az integrált növényvédelem alapelveihez.