Növényvédelem
Fizetett tartalom

Megjelent a Nufarmer Magazin 32. száma!

A 2022-ben aktuális tavaszi növényvédelem az első permetezésektől a betakarításig.

Az idei év kíméletlenül indult a növénytermesztők számára. Az aszály és a hosszan elhúzódó hideg időjárás miatt az állományok legyengültek, és a körülményeken tovább ront a műtrágyaárak elszabadulása. A súlyos helyzetben mindent meg kell tenni azért, hogy a növényeket érő negatív hatásokat, ahogy lehet, mérsékeljük. Ebből a szempontból tovább fokozódik a növényvédő szerek és lombtrágyák jelentősége, amelyek egészségesen tartják az állományt és ellenállóbbá teszik az elkerülhetetlen stresszhelyzetekkel szemben.

Magazinunkban azokat a gyomirtó, gomba- és rovarölő termékeket, valamint technológiákat mutatjuk be, amelyek tavasszal hatékonyan használhatók a szántóföldi kultúrákban, szőlőben és gyümölcsösökben, annak érdekében, hogy a jelenlegi helyzetben is maximalizálni tudjuk a betakarított termés mennyiségét és fenntarthatóan tudjuk biztosítani hazánk egészséges élelmiszerekkel történő biztonságos ellátását.

A Nufarmer Magazin 32. száma letölthető a képre kattintva.

Salamon György
ügyvezető

Nufarm Hungária Kft.
www.nufarm.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Veszélyes raktári kártevők: a zsizsikek

2024. december 16. 07:10

A zsizsikek alapvetően a szemes termények károsítói, a fő kártételt a lárvák okozzák, amelyek a szemek belsejében élnek és táplálkoznak.

A napraforgó olajtartalmát befolyásoló poloskafajok jelentősége

2024. december 10. 16:10

Számos poloskafaj jelenléte kíséri végig a napraforgó szikleveles állapotától egészen a kaszatérésig a növény fejlődését.

Vetőmagvédelem a kezdetektől – Interjú Monika Joss-sal, Corteva Agriscience

2024. december 9. 12:40

A gazdálkodó számára kiemelkedően fontos, hogy a csírázás és a kezdet fejlődési fázisában megvédje a növényt a kedvezőtlen hatásoktól.

Visszatekintő: megjelent a parlagfű-olajosbogár Magyarországon! Áldás vagy átok a napraforgó-termesztésben?

2024. december 9. 09:40

Az országos szántóföldi gyomfelvételezések a kapás kultúrákban a parlagfüvet jelölik meg hazánk legelterjedtebb, legtöbb gondot okozó gyomnövényeként.

Ne csak az ormányosokat keressük a repcetáblán, hanem a nyomaikat is!

2023. március 18. 07:34

Elérkeztünk a repce szárat károsító ormányosai elleni védekezéshez.

Szeptóriás levélfoltosság, egy régi „új betegség”

2018. november 22. 12:37

Az őszi búza termesztéstechnológiájában a gombabetegségek sokszor előre nem látható veszélyt jelentenek. Az időjárási viszonyaink változása a hazai őszi búza termesztőket is újabb és újabb kihívások elé állítja.

Mit tehetünk az őszibarackfát fertőző sztigminás betegség ellen?

2019. szeptember 20. 05:37

H. László kérdése: Az idén nagy problémát okozott a levéllyukasztó betegség az őszibarackfáimon. Mit tegyek, hogy jövőre megakadályozzam ezt?

Az árvakelések növényvédelmi jelentősége

2022. augusztus 24. 11:32

Mindenképpen célszerű megakadályozni, hogy az árvakelések - még ha ebben az évben a szokásosnál kisebb mértékben jelentek is meg - kórokozók és vírusvektor kártevők rezervoárjává alakuljanak.